Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Працедавці стали на захист українок

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Працедавці стали на захист українок

У Чехії зняли відео­ролик про тяжкі будні заробітчанки в межах кампанії зі захисту українських жінок, які поїхали на заробітки до Чехії. Кампанія організована громадським об’єднанням «За інтеґрацію та міґрацію». За сюжетом, юнак лає прибиральницю, яка нібито не так склала папери на його столі, і тепер він не встигає виконати завдання з математики. Українка бере олівець і виконує завдання. Виявляється, вона — учителька математики зі Львова. «Чехи, чи знаєте ви, хто наводить лад у вашому будинку?» — цим питанням завершується стрічка.

За даними об’єд­нання «За інтеґрацію та міґрацію», чехи зневажливо ставляться до українських куховарок, прибиральниць, покоївок, які працюють у їхніх сім’ях. «Українок часто змушують працювати понаднормово, за меншу, ніж домовлено, плату, а то й узагалі без договору. Не є винятком і такі явища, як сексуальні домагання», — розповіла Магда Фалтова, керівник об’єднання.

На думку активісток об’єднання, українки не здатні на протест через те, що бояться втратити роботу, тобто не знають своїх законних прав. Мета кампанії — вивести українських дівчат і жінок з інформаційної блокади. Правозахисниками було підготовлено тисячі листівок, із яких можна дізнатися, як саме протистояти здирництву, насильству й неповазі з боку чеського наймача.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply