Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Порятунок екс-прем’єра Тимошенко

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Порятунок екс-прем’єра Тимошенко

Олександр Тимо­шенко (на фото) розпочав у Празі (Чехія) загальноєвропейську кампанію з метою звільнення своєї дружини Юлії Тимошенко. Допомагати йому в цьому буде Богдан Данилишин, колишній міністр економіки в уряді пані Тимошенко, який також отримав політичний притулок у Чехії. А очолила кампанію донька ув’зненої Євгенія.

У межах цієї кампанії Олександр Тимошенко, Євгенія Тимошенко й Богдан Данилишин планують співпрацювати з багатьма організаціями Чехії та Європи. «Хочемо не тільки змусити владу України звільнити Юлію Тимо­шенко, а й активізувати опозицію для боротьби з Віктором Януковичем», — зазначили вони.

Як писав «Міст», 6 січня ц. р. Чехія надала політичний притулок Олександрові Тимошенку, чоловікові екс-прем’єра України. Своєю чергою, чеські мас-медіа припускають, що його поява в Празі може бути першим кроком у приготуванні до еміґрації до Чехії самої Юлії Тимошенко.

Тим часом Міністерство закордонних справ Франції висловило стурбованість тим, що Франсуа Зімере, послу країни з прав людини, не дозволили 18 січня відвідати ув’язнену в Качанівській колонії Юлію Тимошенко. «У нас іще буде можливість поговорити з українською владою, зокрема під час проведення Євро-2012, а також тоді, коли Україна буде головувати в ОБСЄ. Сподіваюся, це буде серйозна розмова, й українська держава зможе довести, що вона здатна поважати права людини та фундаментальні свободи набагато більше, ніж це відбувається зараз», — сказав Франсуа Зімере.

На думку Євгенії Тимо­шенко, влада свідомо приховує реальну ситуацію з її матір’ю. «Режим використовує стан здоров’я моєї матері, аби чинити психологічний тиск на неї, щоби знищити її фізично та морально. Саме заради цього встановили цілодобове спостереження в її камері. Вони розуміють, що це — незаконно, і тому не дозволили панові послу відвідати маму», — сказала Євгенія.

Водночас, Посольство Канади в Україні готове забезпечити обстеження канадськими лікарями ув’язненої пані Тимо­шенко. Робоча зустріч представників Державної пенітенціарної служби з Троєм Лулашником, послом Канади в Україні, відбулася 20 січня в Києві. «Робочу зустріч було проведено на прохання Міністерства закордонних справ України за запитом міністра закордонних справ Канади Джона Берда», — ідеться в повідомленні прес-служби відомства. Під час заходу канадська сторона поставила питання про надання дозволу групі канадських лікарів провести медичне обстеження Юлії Тимошенко.

За результатами зустрічі канадський дипломат повідомив, що Посольством Канади в Україні буде надано відповідні офіційні пропозиції щодо цього питання. Українська сторона проінформувала делеґацію про необхідність урахування процедур, визначених українським національним законодавством. Генеральна прокуратура України заявила, що готова сприяти організації роботи спільної медичної групи для проведення незалежного обстеження пані Тимошенко.

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...