Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Помічник Президента підтримував Януковича?

Автор:

|

Червень 26, 2014

|

Рубрика:

Помічник Президента підтримував Януковича?

Юрій Онищенко

Українська діаспора в Норвегії звинуватила Юрія Онищенка, помічника Петра Порошенка, у пристосуванстві, непрофесійності та небажанні працювати для України. Про це свідчать документи, які оприлюднили українці в Норвегії. У них йдеться про те, як Надзвичайний і Повноважний посол України в Норвегії Онищенко скептично сприймав події в Україні часів Євромайдану й ігнорував вимоги діаспори не визнавати дій уряду Януковича.

Із цього приводу українська громада в Норвегії звернулася до Андрія Дещиці, тодішнього виконувача обов’язків міністра закордонних справ. «Ми свідомо заявляємо, що посольство України в Норвегії в особі посла Онищенка не є гідним представником України за кордоном. Він, як дипломат, від самого початку хвилі масових антиурядових протестів в Україні заявляв про свою «свідому» позицію підтримки «легітимного уряду та президента», – написали українці, вимагаючи відставки п. Онищенка.
«На зустрічі 23 січня з представниками громади щодо перших кривавих жертв на Грушевського посол запитав: «А звідки у вас такі дані?» Коли українці хотіли висловити свій біль і вшанувати пам’ять перших загиблих, вивішуючи перед входом у посольство їхні портрети, кладучи квіти й свічки, посол попросив прибрати «картинки», бо, мовляв, власник будинку скаржиться», — стверджують представники діаспори.
Українці у Норвегії також нарікають на те, що на сайті посольства України в Норвегії за весь час Євромайдану не було жодної згадки про події в Києві. Люди пишуть, що на зустрічі з діаспорою 10 лютого ц. р. Юрій Онищенко не лише не засудив дій тодішньої влади, яка розстріляла майданівців, а ще й заявив, що його підпису ніколи не буде серед підписів дипломатів, котрі з недовірою ставляться до уряду Януковича та відкрито говорять про підтримку українського народу. Дипломат закликав українців у Норвегії читати правдиву інформацію, яка була розміщена на сайтах Міністерства закордонних справ України та президента Януковича.
Нагадаємо, що 10 червня ц. р. Президент Порошенко призначив Юрія Онищенка своїм першим помічником і звільнив його з посади посла України у Норвегії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply