Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 18, 2018

Померла керівник громади у Франції

Автор:

|

Січень 14, 2016

|

Рубрика:

Померла керівник громади у Франції

Наталя Пастернак

У Парижі померла Наталя Пастернак, очільниця української громади Франції. Про це повідомив владика Борис Ґудзяк, єпископ Української греко-католицької церкви єпархії Святого Володимира Великого у Парижі. «Прийнявши Святі Тайни, щира християнка і палка українка Наталя Пастернак упокоїлася у Господі. Втрата для чоловіка Жан-П’єра і дітей Дам’яна, Лілі й Івана — непоправна. Такою вона є для нашої єпархії, цілої громади у Франції та нашого народу.
Наталя любила Бога й Україну, дуже любила. Ми любили її. Як довголітний, надзвичайно енергійний і відповідальний керівник української громади у Франції, п. Пастернак нас вела, вона нам служила. Ми вдячні за свідчення покійної. Наталя вірила і чекала перемоги правди. Той, хто є правдою, дорогою і життям, приймає ту, котра прийняла його. Покійна залишиться для нас незабутньою. Молімося за спокій душі славної пам’яті Наталі Пастернак і за її родину. Со святими упокой! Вічная пам’ять», — написав Борис Ґудзяк у Facebook.
Наталя Пастернак була обрана керівником української громади у Франції 2006-го. Ось що, розповідала сама активістка про свою діяльність: «В українській громаді я працюю десь із 2003 року. Тоді на міжнародний колоквіум присвячені пам’яті Голодомору до нас приїхав дослідник цієї жахливої трагедії, на жаль, уже покійний Джеймс Мейс. Кожного року в листопаді ми проводимо в Парижі Тиждень Голодомору. Це може бути виставка чи конференція, зачитуємо імена людей, які загинули під час голоду. Запрошуємо французьких депутатів, бо у Франції мало хто знає про ті події».
Народжена у Франції у другому поколінні, вона гідно зберігала та продовжувала дідівські традиції в українському дусі, добре володіла українською мовою, знала культуру й історію нашого народу. Проте, за словами самої Наталі, зберегти українську ідентичність вдалині від Батьківщини було нелегко.
«Я народилася у Франції, так само мої батьки. А всі мої діди і бабусі приїхали зі Західної України у 1920-х рр. Тато й мама дуже добре розмовляють українською. Й я в дитинстві розмовляла з татом, та він сміявся, що перекручую слова, от моя українська і заховалася. Якось склалося у мене в голові, що українська мова — не для молоді, а для старших людей, бо з Україною ніяких зв’язків у нас тоді не існувало. За радянських часів поїхати в Україну було неможливо: моєму татові двічі відмовили у радянській амбасаді», — пригадувала п. Пастернак.
Активістка була ініціатором і координатором багатьох українських гуманітарних, культурних і мистецьких проектів у Франції. Вона знана як справжній захисник демократії, культурних цінностей, за що отримала високу нагороду — Орден королеви Анни.
Відзнаку було засновано в Україні 2008-го до 1000-ліття народження Анни Ярославни, королеви Франції, доньки великого київського князя Ярослава Мудрого, котра в далекі часи представляла на французькій землі свою Батьківщину. У Франції Наталя Пастернак стала другою після Анни Кантер, віце-президента асоціації «Братинство Санліз-Київ-Печерськ», хто удостоївся цієї нагороди.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...