Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Поляки скоротили кількість заявок на роботу для українців

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Поляки скоротили кількість заявок на роботу для українців

За підсумками минулого року, поляки вперше за останні більш ніж п’ять років скоротили кількість заявок на працевлаштування громадян України в межах спрощеної системи, що дозволяє працювати іноземцям у країні до шести місяців на рік, свідчать дані Міністерства праці та соціальної політики Республіки Польща (РП). Згідно з інформацією відомства, роботодавці зареєстрували для українців 224 тис. таких заявок, що на 7 %, або 16 тис. менше, ніж роком раніше.

Зазначимо, що найчастіше українці отримували заявку на роботу в галузі сільського господарства (понад 110 тис.), у будівництві (майже 50 тис.) і в переробній промисловості (близько 25 тис.). Більш ніж 90 % заявок було зареєстровано на роботу терміном від трьох до шести місяців. Більшість заявок було подано для українців віком від 26 до 45 років (майже 100 тис.) і від 45 до 65 років (понад 70 тис. заявок).
Як повідомляється, найбільше заявок українці, які приїжджають до Польщі, головним чином, на сезонні роботи, отримали в березні — майже 36 тис., а найменше в грудні — менш як 8 тис. За даними Мінпраці, українці залишаються лідерами серед громадян п’яти держав, які можуть працювати в РП за спрощеною системою.
Варто зазначити, що 2012-го найстрімкіше зросла кількість зареєстрованих заявок на працевлаштування для громадян Білорусі — у 3,6 разу — до 7,6 тис., друге місце після українців посіли громадяни Молдови з 9,4 тис., що майже на 50 % більше, ніж 2011 року. Тим часом, за даними влади, кількість заявок для громадян Росії та Грузії збільшилася торік приблизно на третину — до 1,6 і 1,4 тис., відповідно.
Однак кількість поляків, які прихильно ставляться до українців, за 20 років (з 1993 року) зросла майже на 20 % — з 13 до 31 %. Натомість, число осіб, які неприхильно ставляться до українців, усе ще залишається високим, хоча за дві останні декади їх поменшало вдвічі: з 65 до 33 %. Про це свідчать результати опитування польського Центру досліджень громадської думки (CBOS), проведеного на початку січня ц. р. «Позитивні зміни відбулися щодо народів, яких любили менше. А менш прихильне ставлення демонструється до народів, до яких у перші роки змін симпатія була найвищою», — констатує CBOS.
Найкраще ставлення поляки демонструють до чехів (51 %) і словаків (48 %), а також німців (38 %). Кількість польських громадян, позитивно налаштованих до росіян, є такою ж, як і в стосунку до українців (31 %), проте вищим є відсоток людей із негативним ставленням до північного сусіда (39 %).
Крім чехів і словаків, рівень симпатії до яких у РП є найвищим серед усіх сусідніх націй, найбільше позитивних асоціацій у жителів Польщі викликають англійці (47 %), італійці (46 %) й іспанці (45 %). Тоді як найбільше негативних емоцій у поляків викликають роми (52 %), румуни (41 %), росіяни (39 %), турки (35 %) і євреї (34 %).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply