Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Поляки постануть перед судом

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Поляки постануть перед судом

Польські журналісти Куба Воєвуд­ський і Міхал Фі­гурський (на фото) відповідатимуть у суді за непристойні жарти про українок, озвучені ними в ефірі ра­діостанції Eska Rock. Низка неурядових польських і укра­їнських організацій у Польщі 21 червня передала до прокуратури матеріали про порушення радіожурналістами законодавства, яке забороняє ксенофобські висловлювання та передбачає за них позбавлення волі до трьох років.

Адам Сауер, представник польсько-української фундації PAUCI, котра спільно з Об’єднанням українців у Польщі ініціювала подання матеріалів до прокуратури, повідомив, що їхню ініціативу підтримали також інші організації та приватні особи — як поляки, так і українці.

Автори подання зазначили, що висловлювання журналістів, котрі прозвучали в програмі Wojewodzki Figurski Poranny WF 12 червня, після матчу Швеції з Україною, «не лише перетнули межу доброго смаку, особистої культури чи сатиричного формату», але повинні стати об’єктом розслідування польських державних органів влади. У поданні автори наводять розшифровку частини запису цієї програми:

«Воєвудський: — А знаєш, що я вчора зробив після матчу з Україною?

Фігурський: — Що?

Воєвудський: — Учинив як справжній поляк…

Фігурський: — Ти копнув пса?

Воєвудський: — Ні, я вигнав свою українку (сміх).

Фігурський: —А то добра ідея (сміх). Мені це ще не спало на думку. Знаєш що? Я зі злості сьогодні їй не заплачу.

Воєвудський: — Знаєш що, а я заберу свою назад, заберу її гроші та знову вижену (сміх).

Фігурський: — Скажу тобі, що якби моя була хоча би трохи симпатичніша, то я б її ще зґвалтував.

Воєвудський: — Е-е… я не знаю, як моя виглядає, бо вона весь час на колінах (сміх)».

«Вислови обох журналістів можуть мати наслідки як інциденти на етнічному ґрунті не лише в Польщі, а й в Україні, де переказування цієї програми через Інтернет вже перебуває в активній фазі. Тому важлива швидка та рішуча реакція прокуратури», — зазначено в документі.

Як писав «Міст», у січ- ні ц. р. Бартек Венглярчик, ведучий телеканалу TVN, публіцист і багаторічний кореспондент Gazety Wyborczej у Москві, у прямому ефірі назвав українок хатніми роботами. Інцидент стався під час ранкової програми «Доброго дня, TVN». Пізніше керівництво телеканалу попросило вибачення в українського Міністерства закордонних справ (МЗС) з приводу недоречного висловлювання журналіста.

МЗС України спрямувало до МЗС Польщі ноту, а також листи на адресу польської радіостанції Radio Eska та Національної ради з телебачення й радіомовлення Польщі, у яких висловило обурення щодо некоректних фраз журналістів цієї радіо-станції. «Ми не можемо заплющувати очі на появу в польському медіа-просторі неприпустимих висловлювань, які ображають честь і гідність українців та різко дисонують із конструктивним духом двосторонньої взаємодії», — сказано в коментарі МЗС.

У зв’язку із цим українське зовнішньополітичне відомство вимагає публічного вибачення від авторів цих некоректних висловлювань і переконане, що польська сторона вживе всіх заходів для адекватного реаґування й уникнення подібних ситуацій у майбутньому.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply