Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Польщі потрібні легальні заробітчани

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

Польщі потрібні легальні заробітчани

Польська влада планує спростити легальне працевлаштування хатніх робітниць, якими нерідко в Республіці Польща (РП) працюють громадяни України. Міністерство праці та соціальної політики РП уже почало підготовку відповідного законопроекту. Влада, зокрема, планує скоротити бюрократичну тяганину, пов’язану з легальним працевлаштуванням людей, які допомагають із хатньою роботою, як для працедавців, так і для самих працівників, передбачивши привабливі умови оподаткування.

Тут ідеться про осіб, які готують їжу, прибирають, а також допомагають наглядати за старими людьми. Міністерство розраховує, що новим законом можуть скористатися 120-150 тис. осіб, які сьогодні здебільшого працюють «на чорно». Легальне працевлаштування буде вигідним для працівників, оскільки вони отримають можливість для медичного обслуговування, якого були позбавлені через відсутність зареєстрованого контракту. «Намагаючись легалізувати працю хатніх робітників, ми готуємо країну до старіння суспільства. Серед нас буде все більше літніх людей, і нам необхідні добрі рішення для їхніх опікунів», — повідомив Яцек Менчина, віце-міністр праці та соціальної політики РП. За оцінками експертів, до 2035 року кількість пенсіонерів у 38-мільйонній Польщі зросте до 9,6 осіб, порівняно з 6,4 млн таких людей сьогодні, і на одного пенсіонера припадатиме лише два працівники (зараз – чотири).
Громадяни України, яка є найбільшим східним сусідом Польщі, традиційно лідирують серед іноземців, котрі працюють на польських роботодавців. Українці найчастіше задіяні на сезонних сільськогосподарських роботах, на будівництві, а також як хатні робітниці й няньки й, за даними українських дипломатів, нерідко скаржаться на те, що їм не платять за виконану роботу,а вони не можуть нічого довести, оскільки працювали нелегально.

До слова
2012 року працівники прикордонної служби РП за порушення правил перебування в країні зобов’язали покинути польську територію 4,4 тис. українців. Польська адміністрація в справах іноземців зазначає, що українці отримали майже 75 % усіх виданих для громадян третіх країн таких рішень. До списку лідерів увійшли також громадяни Росії та Білорусі, які одержали, відповідно, близько 700 і 400 таких рішень. Загалом прикордонники зобов’язали залишити Польщу 5,9 тис. іноземців, порівняно з 6,3 тис. осіб торік. Причому за п’ять останніх років українці отримали найбільше приписів виїхати з РП 2010-го — 4,7 тис.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply