Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Польща спростила леґалізацію

Автор:

|

Січень 12, 2012

|

Рубрика:

Польща спростила леґалізацію

У Республіці Польща (РП) 1 січня 2012 року набув чинності так званий аболіційний закон, який дозволяє іноземцям, котрі перебувають у РП без необхідних документів, леґалізуватися на спеціальних засадах. Найбільше «нереґулярних» міґрантів мешкає у Варшаві. За різними даними, у столиці іноземців без документів може жити навіть до 10 тис. осіб. Леґалізувати своє перебування на два роки на підставі аболіційного закону зможуть іноземці, котрі перебувають у Польщі без документів від 20 грудня 2007 року.

Рафал Роґаля, директор Управління у справах іноземців, передбачає, що аболіцією скористається кілька тисяч іноземців — набагато більше, ніж двома попередніми, оскільки умови, які слід виконати, — значно простіші. «Ми не будемо вимагати джерел прибутку. Іноземці не будуть зобов’язані документально засвідчити, що мають якісь фінансові ресурси. Ми також не будемо вимагати прописки. Усі ці елементи повинні спростити іноземним громадянам процедуру леґалізації свого перебування», — зазначив чиновник.

«Треба написати заяву, мати при собі якийсь документ, за допомогою котрого ми зможемо встановити особу цієї людини. Іноземці можуть теж подавати документи, які підтверджують, що вони перебували на території Польщі той період, який вимагається в аболіції, — розповів Рафал Роґаля. — Потім потрібно буде зробити відбитки пальців. Ця процедура є необхідною — ми мусимо мати альтернативну можливість для встановлення даних іноземця. Погодьтеся зі мною, ми не можемо леґалізувати іноземців, котрі не мають права скористатися з аболіції».

Тим, хто виконає умови аболіції, Управління в справах іноземців скаже «так» на два роки. Це означає, що впродовж цих двох років леґального перебування іноземець повинен потурбуватися про те, щоб отримати дозвіл на тимчасове або постійне перебування на території РП. Варто теж додати, що протягом цього дворічного терміну іноземці зможуть працювати без додаткових дозволів. Документи в справі аболіції можна подавати до кінця червня 2012 року.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...