Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Пішла з життя Марія

Автор:

|

Січень 21, 2016

|

Рубрика:

Пішла з життя Марія

Хрест

Союз українок Франції (СУФ) повідомляє сумну новину: 30 грудня 2015-го на 89-му році пішла з життя Марія Митрович, почесна голова нашої організації. Ця втрата тим більше відчутна для нас, що ця неординарна жінка залишалася активною практично до останніх місяців життя.
Будучи активним членом СУФ практично з моменту створення організації в 1940-ві рр., Марія Митрович очолювала її впродовж кількох десятиліть. Керуючи асоціацією, що діє на французькій землі, вона разом із тим була однією з найактивніших українок у міжнародному жіночому русі.
Добре знана в імміґраційних колах Європи й Америки, наша співвітчизниця прожила, без перебільшення, зразкове життя. Бо була прикладом справжнього, а не показного патріотизму, глибоко любила Україну, дала велику частину свого життя захисту прав жінки, боротьбі проти тоталітаризму радянської системи.
Попри всю громадську та політичну активність, п. Марія завжди залишалася жінкою — матір’ю та дружиною. Виховала трьох синів, упродовж більш ніж півстоліття разом із своїм чоловіком складала зразкове подружжя.
Членкині СУФ називали п. Марію «душею» нашої організації, її духовним стрижнем. Значний час буде потрібен, щоби залікувати цю глибоку для нас втрату.
Надя Мигаль, голова СУФ

Світова федерація українських жіночих організацій (СФУЖО) зі сумом повідомляє, що 30 грудня на 89-му році пішла з життя Марія Митрович, голова СУФ упродовж багатьох десятиліть. Марія Митрович завдяки своїй діяльності була добре відома і за межами Франції та без перебільшення можна сказати, що була однією з найактивніших українок міжнародного жіночого руху.
Майже до останніх місяців свого життя вона не полишала активну громадську діяльність, яка була спрямована на захист прав жінок та утвердження їхніх позицій у сучасному суспільстві. СФУЖО висловлює щирі співчуття з приводу втрати родині св. п. Марії Митрович та Союзу українок Франції. Молимося за упокій її душі, вічна їй пам’ять!
Орися Сушко, Голова СФУЖО

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...