Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Орден королеви Анни Ярославни отримала Наталі Пастернак

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

Орден королеви Анни Ярославни отримала Наталі Пастернак

У Парижі відбулася важлива для української громади у Франції подія — нагородження орденом Королеви Анни Ярославни та премією Григорія Орлика Наталі Пастернак, президента Репрезентативного комітету українців у Франції. Після обрання 2006 року на цю посаду Наталка вміло зорганізувала життя українства на французькій землі. Народжена у Франції в другому поколінні, вона гідно зберігає та продовжує прадідівські традиції в українському дусі, добре володіє українською мовою, знає культуру й історію нашого народу та передає цей неоціненний скарб уже трьом своїм дітям.

Наталка Пастернак є ініціатором і координатором багатьох українських гуманітарних, культурних і мистецьких проектів у Франції. Вона — захисник демократії, культурних цінностей, і гідно виконує свою місію, за що й отримала високу нагороду — орден Королеви Анни. Відзнаку було засновано в Україні 2008 року до 1000-ліття народження Анни Ярославни, королеви Франції, доньки київського князя Ярослава Мудрого, яка в далекі часи з гідністю представляла на французькій землі Батьківщину.
Орден належить до категорії найвищих суспільних нагород України та вручається з відповідними почестями за високу освіченість і культуру, толерантність, вірність обов’язку, благодійність, чесноту та вчинки високої доблесті й честі, спрямовані на добро української держави. У Франції Наталя Пастернак є другою після Анни Кантер, віце-президента Асоціації «Братинство Санліз-Київ-Печерськ», хто вдостоївся цієї нагороди.
Церемонія нагородження відбулася в паризькій мерії шостого округу за сприяння міського голови Жана-П’єра Лекока. На святі були присутні поважні гості з французької мерії, із посольства України у Франції, екс-посол Франції в Україні Філіп де Сюреман, єпископ УГКЦ Борис Ґудзяк, гостя з Києва Неля Куковальська — член правління Всеукраїнської Асоціації музеїв і заповідників України, віце-президент Асоціації «Братинство Санліз-Київ-Печерськ» Анна Кантер, представники українсько-французьких асоціацій, медіа.
Із привітальними промовами виступили Жан-П’єр Лекок, преосвященнійший владика Борис, президент асоціації Perspectives ukrainiennes Ольга Герасименко. Допомагала в проведенні вечора п. Кантер.
У промові до присутніх пані п. Пастернак зазначила: «Я глибоко зворушена такою увагою, і мені важко вам висловити все, що відчуваю в цю хвилину» Саме ця зворушливість, викликана отриманою нагородою, підкреслює велику відповідальність Наталки перед довіреною їй місією керманича комітету українців у Франції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...