Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Неаполітанські українці гуртуються

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Неаполітанські українці гуртуються

Конфедерація української спільноти Італії

Зараз в Італії, за офіційними даними, є 250 тис. міґрантів з України (за неофіційними — близько 800 тис.). Українська спільнота — територіально й інформативно розрізнена та розпорошена. З Італії в Україну переказуються величезні кошти від мігрантів – до 1 млрд EUR за рік. На підтримку Майдану та Національної гвардії від братів і сестер, котрі заробляють свої гроші тяжкою працею, роками не бачачи дітей, батьків, онуків, надходили сотні тисяч євро та доларів. Уже не кажучи про те, скільки підписів, звернень і різних ініціатив було зроблено міґрантами за кордоном.

Водночас, уже сформувався прошарок українців, глибоко інтегрованих у італійське суспільство. Й українська громада в Італії підійшла до процесу об’єднання в єдину структуру, що містить представників різних напрямків, котрі спільно, не втрачаючи, однак, своїх індивідуальних функцій, мають змогу реалізовувати проекти та репрезентувати себе за кордоном на гідному рівні.
23 квітня ц. р. у Неаполі, у приміщенні ресторану української кухні «Козацька забава», відбулася подія, що заслуговує на увагу. Українські підприємці, керівники українських асоціацій, представники українських церковних громад, лідери студентських рухів і спортивних клубів з ініціативи координаційного центру Євромайданів Італії вперше за сім останніх років сіли за один стіл із єдиною метою затвердити проект створення потужного об’єднання української спільноти — «Конфедерація української спільноти Італії».
Під час обговорення проекту було піднято низку вже давно «наболілих» питань із життя українського міґранта за кордоном. Зокрема, висвітлено питання про можливість створення культурних центрів для розвитку української молоді. У розрізі підписання між Україною та Європейським Союзом першої частини Угоди про асоціацію обговорювалися шляхи співпраці з українськими підприємцями, котрі мають на меті взаємодіяти з Італією, забезпечуючи цим збільшення робочих місць для своїх співвітчизників. Також розглядалися питання щодо можливостей збільшення кількості українських шкіл і спортивних секцій.
Одним із найважливіших питань було те, що українська спільнота в Італії досі є доволі розрізнена як територіально, так і інформаційно, позбавлена єдності та цілісності. Але на тлі останніх подій в Україні всім стає зрозуміло, що процес єднання українців розпочався й саме зараз потрібно докласти всіх зусиль для того, щоби був сформований міцний центр із підтримки «українського міґранта» за кордоном, до якого ввійдуть фахівці із різних напрямків.
Також не оминули увагою й ситуацію, що зараз склалася на Україні. У багатьох куточках Італії проходять велелюдні майдани та зібрання українців на підтримку співвітчизників. Збираються чималі кошти для допомоги Україні. Але настав час реальних рішучих кроків, і саме тому потрібно, як кажуть, засукавши рукави починати працювати задля спільної мети з виробленням загальної стратегії та поступових виважених кроків. Треба сідати за один стіл усім — представникам громади, української Церкви, української влади в Італії, підприємцям і громадським діячам.
На зустрічі також був присутній Леонід Домарецький, генеральний консул України в Неаполі, котрий висловив свою підтримку такій ініціативі та зазначив, що Генконсульство України всіляко сприятиме в становленні цього об’єднання.
За результатами «круглого столу» в Неаполі була створена тимчасова технічна група, яка має представити своє бачення щодо формування основних напрямків діяльності об’єднання та поступових кроків задля досягнення поставленої мети.

Роман Деріпаскін

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply