Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 5, 2020

Найтрадиційнішу піцу в Римі випікає українець

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

Найтрадиційнішу піцу в Римі випікає українець

Три роки тому Андрій Злотко став переможцем італійського національного конкурсу з виготовлення піци. Цьогоріч 28-річний українець відкрив власну піцерію. У його закладі «Мастро-піца», що розташувалась у престижній дільниці Рима — між вокзалом і університетом — майже завжди людно. Судячи з усього, італійцям припало до смаку легке тісто Андрієвої піци. За три місяці, що минули від часу відкриття, він уже має власних постійних клієнтів. 

«Як італієць, я можу засвідчити: піца — справжня, дуже смачна та м’яка!» — поділився своїми враженнями один із відвідувачів, який якраз чекав на своє замовлення. Інший чоловік додав: «Я тут випадково. Я — турист із Польщі. Але скажу, що тут дуже смачна піца, у нас у Польщі такої немає».
Учитися на піцайоло — так в Італії називають тих, хто робить піцу вручну, — Андрій Злотко почав ще в 17-річному віці. Власне, як тільки приїхав до Італії, де вже мешкала його мама. Розпочинав учнем у невеличких піцеріях, а вже за півроку був перший успіх: хлопець став брати уроки майстерності в одного із «чемпіонів світу» з піци маестро Лауро Перно. «Я не замислювався: моє — не моє, відчував, що мені все йде легко, — розповідає молодик. – А господар дивувався: «Ти крадеш очима!» Тобто, що мені не треба нічого пояснювати: раз подивився – і зробив».
2010 року Андрій переміг на Італійському абсолютному чемпіонаті з піци в номінації pizza alla pala — це різновид піци, який печеться в печі без бляшки. «Я й гадки не мав іти на конкурс. Не вірив, думав, що там усе куплено, — розповідає він. — Але мені всі довкола казали: спробуй-но! Я й пішов. Але перемогти не сподівався, тож, коли оголосили про мою перемогу, я навіть і не чув, бо не слухав. Мене почали під лікті штовхати: агов, тебе ж кличуть».

Чия краща?
Утім, головне, про що мріяв Андрій, – почати працювати на себе, відкрити власну піцерію. І нарешті це йому вдалося. «Ми не думали, що мати власний бізнес — так важко, — зізнається Яна, дружина Андрія. — Ми відчинені й працюємо сім днів на тиждень, адже крім роботи в залі треба виконувати й замовлення на піцу з доставкою додому. Майже ніколи не відпочиваємо на свята. Але результати вже є: у нас з’явилися постійні клієнти. Приємно, коли відвідувач ділиться враженнями: «Я страждаю на печію, а після вашої піци її ніколи не буває!»
За словами Яни, власники італійської піцерії, розташованої на цій же вулиці, занепокоїлися. «Раніше вони тримали досить високі ціни, а тепер роблять усе нові й нові «спеціальні пропозиції». Бояться нашої конкуренції», — розповідає жінка.

Мрії про власну школу
Андрій усміхається. Його піца має дві таємниці: перша — його майстерність, а друга — інгредієнти. «Адже піца ніколи не буде смачною, якщо для неї взяти дешеве борошно та соняшникову олію. Ми купуємо тільки дуже дороге борошно й використовуємо лише оливкову олію», — зазначає він.
А от ж «наповнення» піци, то Андрієві завжди подобалося фантазувати, він і конкурс виграв, використавши незвичні складники. А якось вигадав піцу з моцарелою, лососем і лимонами. «До речі, за смаком, — каже Яна, — нагадує українські канапки».
Щоправда, «фантазійні» піци клієнти замовляють нечасто, тримаються традиційних смаків. Загалом, роботи попереду – ще багато, зауважують Яна й Андрій. У новій піцерії ще не завершено оформлення, дуже мало реклами, немає власного сайту чи сторінки в соціальних мережах, над усім цим іще треба працювати. Зате є власний логотип в українсько-італійському стилі, створений римською українкою Марією Кодлуб.
А далі молоді українські бізнесмени мають на меті розширюватися, відкривати вже мережу піцерій «Мастро-піца». А тоді ставати маестро, тобто — започатковувати свою школу піци й навчати інших. «Я переконана, що Андрій може й мусить передавати своє вміння. Оце буде справжнє досягнення», — тішиться Яна.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply