Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Молитва за жертв Голодомору

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Молитва за жертв Голодомору

Близько тисячі українців зібралося 18 листопада в соборі Паризької Богоматері, щоби молитвою пом’янути жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. Літургію очолив архієпископ Циріл (Василь), секретар Конґрегації Східних Церков, у співслужінні з владикою Борисом (Ґудзяком), Апостольським екзархом для українців у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії.

Із єпископами співслужили 12 греко-католицьких священиків із Франції, Бельгії та Швейцарії та представники мелхітської, маронітської, коптської спільнот, російські католики та римо-католики. Співав хор катедрального храму Святого Володимира Великого в Парижі. Під час панахиди до учасників молитви також приєдналися українські православні священики. На богослужіннях були представники дипломатичного корпусу.
«Голодомор 1932-1933 рр. був спробою знищити український народ, — сказав під час проповіді на літургії монсеньйор Паскаль Ґольніш, голова організації Oeuvre d’Orient. — Однак, незважаючи на це, український народ і українська Церква піднялися після жорстоких переслідувань. Французи духовно солідаризуються з українцями. Виявом цієї солідарності можна назвати участь нашої організації в пасторальних і соціальних проектах в Україні».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply