Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Концерт на підтримку української школи

Автор:

|

Травень 15, 2014

|

Рубрика:

Концерт на підтримку української школи

Учні української школи «Перша ластівка»

У м. Местре поблизу Венеції 4 травня ц. р. відбувся благочинний концерт. Таким чином небайдужі італійці вирішили підтримати учнів української школи «Перша ластівка». Зі захоплюючою програмою духовної музики виступили учасники хору Voci in accordo з Favaro Veneto (Венеція). Єлена Камерра, керівник колективу, розповіла, що всі хористи з ентузіазмом сприйняли пропозицію про участь у цьому заході. Адже творити добро ближньому — благородна справа. Тим більше коли йдеться про дітей.

Дійство відбувалося в церкві S. S. Risurrezione за підтримки місцевого пароха Дона Нандіно. Та й самі школярі стали безпосередніми його учасниками – показали свої вміння. Розпочали та завершили концерт танцями. Ірина Гаршеніна, учитель хореографії, почала вести уроки танців у жовтні 2012 року. Навчальних годин недостатньо, аби досягти високої досконалості, та в репертуарі вже є танці «Гуцулята» й «У ритмі серця». Працюють танцюристи й над «Гопаком». 14 школярів, наймолодшій із яких – Ксені Брик — чотири, а найстаршому Назару Дем’янюку — 11 років, залюбки приходять уроки української народної хореографії. Якщо взяти до уваги те, що всі діти цілий тиждень зайняті навчанням у італійських школах, їхнє бажання відвідувати суботні заняття з обов’язкових предметів в українській школі, а ще й участь у мистецьких акціях викликають неабияке захоплення! Особлива тут – і громадянська позиція батьків. Адже так важливо не втратити контакту з рідною мовою й традиціями!
Поціновують і захоплюються цим і самі італійці. Тож постійно намагаються співпрацювати з організатором таких заходів Тамарою Поздняковою, президентом української культурної організації «Україна плюс».
Мами школярів Галина Семків і Наталія Грушевська, членкині батьківського комітету, узялися виготовити лялечки-мотанки для продажу. Цими оригінальними сувенірами винуватці свята обдарували всіх хористів по закінченні виступу. Великою честю було приймати на святі почесного консула України в Італії п. Марка Тозона.
Хор Voci in accordo – досить відомий. У його активі – понад сто концертних виступів. У церквах, театрах, концертних майданчиках для різноманітної аудиторії. Знаний він також і за кордоном, зокрема у Франції, Австрії й Хорватії. Із глибоким почуттям його учасники співають Боже слово, передаючи велич віри, яка допомагає долати життєві труднощі. Із найкращими намірами та побажаннями співали їхні серця для українських громадян, котрі з тривогою й надією дивляться в день прийдешній і потребують допомоги.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply