Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Колективи асоціації «Разом» і колектив «Буковиночка» виступили в Італії

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Колективи асоціації «Разом» і колектив «Буковиночка» виступили в Італії

Аматорські колективи Християнсько-культурної асоціації українців (ХКАУ) у Трентіно (Італія) «Разом» і колектив «Буковиночка» виступили в містах Північної Італії. Слова вітання та шанування прозвучали на зустрічах із нашими співвітчизниками, які працюють у місті Бользано (Мерано). Ідея провести недільний день у колі земляків виникла давно, тому середню й старшу групу танцювального колективу «Буковиночка» (тріо сім’ї Возьних) бурхливими оплесками зустрічали місто Тренто, Венеція, Бользано, Мерано та Мілан.

Таночком «Привітальний» відкрився двогодинний концерт. Народні та сучасні танці, пісні українських і італійських композиторів дарували глядачам гарний настрій. На очах блищали сльози, а усмішки були на вустах чи не всіх присутніх, адже діти заробітчан, та й, зрештою, самі заробітчани привезли в Італію частинку української землі, спогад про домівку та рідних. У залі лунали пісні, а ноги самі тупотіли під час виконання гопака та польки. На мить усі забули про свої проблеми, біль і тугу, а також про те, що перебувають у чужій країні. Люди раділи й веселилися разом із героями «Сорочинського ярмарку». Українці вкотре нагадали про те, що наша нація — міцна, привітна й багата на традиції та звичаї. Оплески не стихали, а подякам не було кінця і краю.
«Веселі гуляння» після концерту дали змогу всім присутнім познайомитися ближче, поспілкуватися та потанцювати разом у колі. Ось які розмови лунали в залі: «Марійко, не пам’ятаю, коли так танцювала», «А я ніби помолодшала на 25 років»; «Стефо, це ви?» – «Я, Галю.» – «Боже, 15 років про вас нічого не чула, а ви тут працюєте?» (В обіймах обоє залилися слізьми). Так, доля розкидала земляків по всьому світу, але кожен із них думками повертається в Україну. Недільні зустрічі надовго запам’ятаються нашим співвітчизникам і італійцям, які теж були гостями на святі.
Зі словами вітання та подяки за гостинність до всіх звернулася Анжела Шевчук, президент ХКАУ «Разом». Вона закликала об’єднуватися, іти вперед разом, не бути байдужими до чужого горя та біди: «Разом можна зробити багато, треба лиш мати бажання та розуміння». Було наведено приклади із життя громади українців у Тренто, які вже дев’ять років ідуть пліч-о-пліч.
Відкриття української школи «Рідне слово», створення танцювальних колективів, організація свят, поїздок, втілення в життя проектів, соціальна допомога… Було нелегко, але сходинка за сходинкою громада долала перешкоди. Поряд завжди були благодійні структури, місцева влада та Церква.
Отець Августин Баб’як завжди разом з організацією. Поради, підтримка, щире духовне слово та благословення — усе це є необхідне повсякдень кожному з нас. Заслуга о. Августина — і в дружніх зустрічах. Велика подяка – учасникам танцювального колективу «Буковиночка», сім’ям Возьних, Арендарчуків, Удичів, Шміців, Пилипівих, Заводовських. Церковним громадам міст Бользано та Мерано. Ведучим Н. Дідух, Я. Білоусові, музичному оператору В. Арістову.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply