Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 19, 2018

Кількість робочих віз РП для українців зросла наполовину

Автор:

|

Вересень 22, 2016

|

Рубрика:

Кількість робочих віз РП для українців зросла наполовину
Матеуш Моравецький

Матеуш Моравецький

У Львові є кількадесят компаній, які шукають персонал для Республіки Польща (РП). І схоже, попит на таку роботу теж є Польське консульство у Львові від початку року видало майже 170 тис. робочих віз. Це майже на 50 % більше, ніж торік.
Польським підприємцям бракує робочих рук. Тож на місце своїх громадян, котрі шукають заробітку в Великій Британії чи Німеччині, шукають українців. І йдеться тут не лише про різноробочих, офіційно працевлаштовувати у РП готові швачок, далекобійників, менеджерів із продажу та програмістів. Особливо цінують технічних фахівців. «Наприклад, електриків, механіків, автоматиків, їх дуже бракує так само в Польщі, а в нас це ще старі кадри з наших заводів, котрі мають дуже добрий досвід і котрих готові брати», — розповіла Софія Папірник, керівник українського офісу міжнародної рекрутингової компанії.
Навіть Матеуш Моравецький, віце-прем’єр РП, покладає порятунок польської економіки на українців. Мовляв, поляки їдуть заробляти на Захід, а на їхні місця можна по-дружньому запросити тільки українців. «Якщо з доступних нам розрахунків виходить, що виїде від кількасот тисяч до 1,5 млн людей, то маємо докласти якнайбільше зусиль, щоб компенсувати ці втрати. В Україні справи йдуть погано, тож якщо залучити мільйон-два українських громадян, то впродовж чотирьох-восьми років це може стати сильним поштовхом для самої України. Частина з них створить родини і залишиться тут, але більшість повернеться», — вважає п. Моравецький.
Олег Матис, начальник управління інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністрації, впевений, що це — суто політична заява і вона швидше спрямована на те, щоб налаштувати поляків проти українців. «Наші переваги на сьогодні — це доступні ресурси, доступна сировина, доступна робоча сила. Як би це кому не подобалось, але це та можливість, якою маємо скористатися, — зазначив він. — І в нас є перспектива, за п’ять-десять років ми можемо вийти на рівень оплати праці, який тепер у РП».
Чиновник вважає, що полякам вигідніше створювати свої філії в Україні. Крім цього, спостерігається позитивна динаміка на українських підприємствах. Наприклад, багато з них готові пропонувати своїм робітникам гідні умови праці та заробітну плату.
Схожі настрої панують серед менеджерів у легкій промисловості. Наприклад, швачка в РП може заробити втричі більше, ніж в Україні. Особливо, якщо тут вона отримує білу зарплату.
Олег Яницький, керівник данською підприємства у Львові, наразі не відчуває браку кадрів. Та рахунки за комуналку зросли, й якщо людям не збільшити зарплати, вони підуть. «Ми вже впровадили для своїх працівників премію у розмірі 500 грн. Також працюємо з власником, аби підняв зарплати. Іншого виходу немає, бо люди будуть змушені піти під тиском зовнішніх обставин, навіть якщо їм дуже подобається працювати в компанії. Вони можуть поїхати в РП або піти працювати туди, де платять «чорну», «сіру», але більшу зарплату. Те саме, на мою думку, мають зробити всі підприємства», — пояснив п. Яницький.
За оцінкою місцевих роботодавців, якщо різниця між польськими й українськими зарплатами і далі збільшуватиметься, Україна втратить легку промисловість.

Вікторія Іваскевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...