Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Італійці лікують заробітчанок

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Італійці лікують заробітчанок

На півночі Італії, у містечку Феррарі (на фото), яке пережило землетрус, уже восьмий рік існує такий собі гуртожиток для жінок-заробітчанок, особливістю якого є те, що кожна з його мешканок — важко хвора. Найдивовижніше, що лікують українок в Італії цілком безкоштовно. Жінки впевнені: удома вони би вже не вижили!

Ця будівля, зовні нічим не примітна, стоїть серед сотень схожих старовинних споруд у центрі містечка Феррари на півночі Італії. Їй також дісталося під час останнього землетрусу. «Я почула, як моє ліжко почало ходити ходором. Прокинулася й побігла вниз. Аж дах почав торохтіти», — пригадує Лідія Ковальчук, заробітчанка з Кіровограда.

Мешканки гуртожитку, хоч і розмовляють італійською, геть усі — іноземки: з Угорщини, Молдови, Польщі. Та найбільше тут українок-заробітчанок. А італієць Роберто, помічник місцевого архі­єпископа, з кінця 2004-го став для тих жінок і покровителем, і помічником, і янголом-охоронцем. «Так уже сталося, що я зустрів на вулиці українську жінку. Вона плакала. У неї не було роботи, і вона не знала, куди йти. Я подумав: чому би не допомогти їй і таким, як вона?» — розказує Роберто Маркетті, президент асоціації «Надія».

У кожної жінки за плечима — кілька років перебування в Італії на заробітках. Майже в усіх — схожий початок. «Завезли на квартиру в Римі, де було 60 людей. І спали всі штабелями, хто де. Новоприбулі — коло дверей. Хто йшов на роботу, ті переміщалися далі», — розповідає Олена Адаменко, заробітчанка з Ужгорода.

Роберто домовився з владою Феррари, і вона виділила будинок. На дверях повісили обнадійливу табличку. Тепер на Віа Санта Нікола живуть 15 жінок, що приїхали до Італії й опинились у складному становищі. У кожної з тутешніх мешканок — страшний діагноз: рак, серцеві захворювання, ниркова недостатність. У пані Олени на роботі стався інфаркт, її забрала «швидка». Лікарі призначили три операції, усі минули вдало. Та вартість медичних послуг жінку приголомшила. «Коли я проконсультувалася, скільки може коштувати така операція, мені сказали, що до 80 тис. грн», — зазначає Олена Адаменко.

2004-го в Італії вийшов закон, який дав змогу леґалізувати свою присутність у країні людям, що приїхали на заробітки. У країні, де все робиться за гроші, до іноземок тепер ставляться, як до своїх співгромадян. Усі фінансові витрати на лікування та проживання цих 15 жінок узяла на себе влада Феррари та благодійна асоціація «Надія». Жінки зізнаються: їм пощастило, що лихо спіткало не на Батьківщині. «Гадаю, що мене давно вже не було би на світі», — переконана п. Адаменко.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply