Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Італійський «Майдан» vs російська пропаганда

Автор:

|

Травень 29, 2014

|

Рубрика:

Італійський «Майдан» vs російська пропаганда
Леся Татарин, координатор асоціації в регіоні Лаціо

Леся Татарин, координатор асоціації в регіоні Лаціо

В Італії створено італійсько-українську неурядову асоціацію «Майдан». Її мета — захищати українців і українську культуру, у тому числі, від агресивної пропаганди Кремля. Асоціація «Майдан» виросла із чотирьох груп у соціальній мережі Facebook, найбільшою з яких є «Італія-Україна: одне почуття, одне кохання». У часи свого створення ця група була лише невеличким утворенням, активісти якого давали щойно прибулим до Італії співвітчизникам поради щодо оформлення документів, ділилися історіями із життя та рецептами української кухні, обговорювали літературні процеси в сучасній Україні.

Із виникненням Майдану в Києві наперед вийшли політичні новини, фотографії з місць протистояння. Мауро Воерціо, один з організаторів асоціації «Майдан», котрий має туристичну агенцію в Києві, став фактично репортером із місця подій. «Від початку Майдану я був там і мав честь установити італійський прапор над нашим наметом, — розповідав Мауро, котрий сім останніх років постійно подорожує між Турином і Києвом. — Я вирішив, що моя участь повинна мати журналістський характер. Одразу ж стало зрозуміло, що почнеться велика гра в дезінформацію, відтак, потрібна правда з вуст очевидця».
До того ж, організатори-українці, як-от координатор асоціації в реґіоні Лаціо Леся Татарин, перекладали новини з української в режимі нон-стоп. Значною мірою саме завдяки публікації неупередженої інформації про українські події, до того ж італійською мовою, група швидко розширилася. Якщо спочатку до неї входило кілька сотень користувачів, то тепер їх – близько 4 тисяч.
Із початком російської агресії в Криму інформації ще побільшало. А після масштабної проукраїнської маніфестації в Мілані стало зрозуміло: час переходити на якісно новий рівень. Так і була створена асоціація «Майдан». Причому народилася вона з народної ініціативи, як і сам Майдан, зауважує Фабіо Преведелло, її голова. «Дух асоціації є суто волонтерським, — пояснює п. Воерціо, — як, власне, дух київського Майдану. Нас ніхто не фінансує, і ми є позапартійними. Але не аполітичними. Якщо хтось із політиків поділяє нашу мету та цінності й хоче допомогти, ми це тільки вітаємо». Асоціація вже встановила контакти з деякими європарламентаріями.
Якими ж є завдання й цінності асоціації «Майдан»? Головною метою є об’єднати довкола себе українські організації по всій Італії та діяти разом, підтримуючи українську культуру. Передбачається, що в кожному реґіоні буде свій координатор «Майдану».
«Зараз, у стані війни, звісно, ідеться не так про культуру, як про інформаційний захист громадян України, — пояснює Мауро Воерціо. — Ми боремося з дезінформацією, яку у великій кількості виливає на наші голови кремлівська пропаганда. Ми розуміємо: якщо в Італії деякі медіа, так само завдяки Кремлю, змальовують українців як нацистів чи фашистів, це позначається на ставленні до громадян України, котрі тут живуть і працюють. Італійські ліві (насамперед комуністи) уже часто бачать українця як ворога та фашиста».
Тому волонтери організації продовжують інформаційну кампанію в соціальних мережах і не відмовляють нікому, хто щиро хоче зрозуміти правду. «Утім, нас також не обминули прокремлівські тролі, — зазначає п. Татарин. — Були дуже неприємні випадки, і тепер ми уважно фільтруємо, кого включати до списків учасників, а кого — ні».
У найближчих планах Асоціації — прийом дітей Майдану на відпочинок у італійських родинах. А потім, коли в Україні все владнається, кажуть організатори, італійський «Майдан» стане просто асоціацією для тих, хто пов’язаний з Україною чи кому просто симпатична українська культура. «І будемо займатися «нормальними» справами: улаштовувати фотовиставки, гастролі співаків, культурні зустрічі членів окремого реґіону, спільні поїздки на відпочинок у Карпати», — зауважує п. Воерціо. Наразі ж організаторів «Майдану» не мають ілюзій: розслаблятися ще зарано, шлях України — ще довгий. Але кремлівській пропаганді можна протиставити згуртованість і щирість.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply