Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 25, 2018

Головну ялинку Чехії засвітили діти вояків АТО

Автор:

|

Січень 06, 2016

|

Рубрика:

Головну ялинку Чехії засвітили діти вояків АТО

Головна ялинка Чехії

До Львова з Праги повернулися більше двох десятків дітей, чиї батьки загинули або зникли безвісти в зоні проведення антитерористичної операції (АТО). У Чехії українці засвітили головну ялинку столиці. На католицьке Різдво головну ялинку Праги чехи довірили засвітити саме їм.
Діти загиблих вояків привезли в столицю цієї держави коляди та щедрівки. «Ми їм колядували біля головної ялинки і нам було дуже приємно, коли чехи нам плескали та прийняли нас як рідних», — розповіла Олександра Назарчук, донька воїна АТО із Радомишля.
У Празі діти з Львівщини та Житомирщини впродовж десяти днів гостювали в української діаспори. Проект «Допомагаємо Україні разом» організовували громадські організації за підтримки Посольства України та країн Європейського Союзу, списками родин військових допомогли соціальні служби.
«Працівники служби переговорили з мамами, запропонували їм, що є така можливість і хто погодився, той поїхав. Тішить, що у нас громадянське суспільство активне, яке готове діяти. Й у взаємодії з державними структурами ми насправді можемо набагато більше зробити», — зазначила Галина Потюк, головний спеціаліст Львівського міського центру соціальних служб.
«У Празі ми побачили парламент, були в дуже великому зоопарку, аквапарку, ляльковому театрі. Ще грали в теренову гру, нам треба було знайти скарб», — розповіла Оля Клим, донька воїна АТО з Львівщини. Оля й її мама Мирослава Клим втратили тата та чоловіка більше року тому. Зізнаються, мали потребу у такій поїздці, аби трохи забутися від того, що пережили. «Ми справді відійшли від негативу, телефони вимкнули, все гаразд було у нас. Дуже гостинні люди нас зустріли, дуже українська громада там гуртується, всім, чим може, помагає, навіть приходили, питали: що вам ще треба», — тішиться п. Клим. Додому діти повернулися з різдвяними дарунками.

Марічка Крижанівська, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...