Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Євромайдан палає по всій Італії

Автор:

|

Грудень 19, 2013

|

Рубрика:

Євромайдан палає по всій Італії

У відповідь на події в Україні хвиля Євромайданів прокотилася країнами, де живуть українські імміґранти. Не оминула вона й Італії. Після поширення інформації про призупинення процесу підготовки до асоціації з ЄС італійські українці почали висловлювати свою незгоду в соціальних мережах: у «Фейсбуці» народжувалися ідеї негайного проведення Євромайданів для висловлення незгоди з рішенням українського уряду та підтримки протестувальників в Україні.

Зокрема, у Римі такі заходи проходять систематично: молебень у його українському серці — на площі перед базилікою Св. Софії, у центрі столиці, на площі Республіки. А також — у найближчому до території України місці — навпроти українського посольства. Велелюдний мітинґ перед дипломатичним представництвом відбувся під гаслами: «Ми хочемо повернутися в європейську Україну!», «Так – Європейському Союзу, ні — Радянському Союзу!»
Незважаючи на загрозу арешту та штрафних санкцій українські студенти провели неавторизовану акцію протесту під Палацом президента Італійської Республіки «Путін, руки геть від України!» під час візиту президента Російської Федерації в Рим. Також Євромайдани пройшли в Болоньї, Кальярі, Флоренції, Венеції та Реджо Емілії. Їх організовують активісти громади українців у Італії, студенти італійських і папських університетів, інтелігенція та патріоти.
Українці Неаполя теж не залишилися байдужими до долі України: вони зібрали маніфестацію під Генеральним консульством України в цьому місті. У Мілані офіційно створено комітет «Євромайдан-Ломбардія», до якого ввійшли італійські й українські громадяни. Вони маніфестували перед центральним міланським собором і Генеральним консульством України. Італійські українці закликали президента як гаранта Конституції, зобов’язаного забезпечувати відповідність зовнішньої політики інтересам держави, захищати інтереси українського народу. Та підтримували співвітчизників, котрі відстоюють право на європейське майбутнє на площах України.
Після «зачистки» Майдану в Києві питання євроінтеграції відійшло на задній план. Нова хвиля маніфестацій відбулася зі закликом відставки уряду та президента України й дочасних виборів. Мітинґи італійською мовою мають на меті привернути увагу італійців до подій в Україні. Адже інформація в місцевих медіа є недостатньою. Активісти збирають підписи під зверненнями до президента й уряду, а також проводять збори коштів для підтримки мітинґувальників у Києві. Акції закінчуються обіцянкою небайдужих українців не завершувати протестів і зібратися знову, оперативно реагуючи на події на Батьківщині.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply