Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Етнічним українцям вручили посвідчення

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Етнічним українцям вручили посвідчення

Українці Білорусі разом із працівниками Посольства України в цій державі зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Мінську, щоб ушанувати пам’ять Кобзаря й покласти квіти до підніжжя монумента. Віктор Тихонов, Надзвичайний і Повноважний посол України в Білорусі, відкриваючи мітинґ, зазначив, що «кожен великий народ має свої знакові фігури. Для України це — Великий Кобзар Тарас Шевченко».

«Щороку в березневі дні ми вшановуємо пам’ять Шевченка. Цього року 9 березня ми відзначили 198-річчя від дня його народження. Важко переоцінити значущість його творчої спадщини для становлення української нації та незалежної української держави. Про це варто пам’ятати не тільки в річниці Тараса Шевченка, а й повсякчас у житті», — сказав п. Тихонов.

Після покладання квітів до пам’ятника Шевченку всі учасники мітинґу пройшли до будинку посольства, де було організовано книжкову виставку різних видань «Кобзаря» й літератури на шевченківську тематику. Відбувся перегляд документального фільму «Шевченко і час». Едуард Сніжко та Володимир Лошак, солісти фольклорного ансамблю «Українська пісня», виконали пісні на слова Великого Кобзаря, а також авторську пісню «Мова Тараса». Окрім того, посол України в Білорусі врочисто вручив посвідчення закордонного українця білоруським громадянам — етнічним українцям. Святкові заходи на згадку про великого українського поета й громадського діяча також провели могильовська громада «Дніпро», вітебська «Родислав» та лідська «Трембіта».

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply