Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

Діти української школи в Римі читають «Кобзар»

Автор:

|

Квітень 04, 2013

|

Рубрика:

Діти української школи в Римі читають «Кобзар»

У Львові репрезентували відеопроект «Українські дітки у світі читають «Кобзар». До акції долучилися українська суботня школа «Престиж» і дитячий садочок «Веселка» з Рима. Львівський міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК) провів акцію «Мій подарунок для Тараса Шевченка». Захід відбувся в передліття 200-ї річниці від дня народження великого українського поета.

Як розповіла директор Інституту Ірина Ключковська, ідея фільму виникла, коли вони роздумували над тим, як небуденно провести Шевченківське свято. Ініціативу підхопили в різних країнах світу, для фільму надіслали відео з виступами 125 дітей — вихідців з України. У стрічці діти різного віку захоплено декламують вірші Кобзаря.
«Насправді ми не очікували такого вагомого результату, — наголосила Ірина Ключковська, директор МІОК. — Очікували побачити приблизно 25-30 дітей і були приємно здивовані, коли отримали відео з 22 країн світу». Акція охопила Україну, Бразилію, Німеччину, Швецію, Іспанію, Португалію, Туреччину, Канаду, Грузію, Словенію, Велику Британію, Францію, Латвію, Естонію, Норвегію, Польщу, Молдову, Румунію, Нідерланди, Росію, Казахстан і США — ті частини світу, де мешкають українці. До слова, у фільмі згадувалося, скільки українців проживає зараз у тій чи тій країні.
У заході взяли участь діти української суботньої школи «Престиж» (Соломія Панасюк, Олександр Стахов) і дитячого садка «Веселка» (Денис Марич, Ґая Брессі, Денис Пекелко й Олеся Андрухів). Відеоролик римської школи реалізували Фабіо Амброджі та Маріанна Сороневич, яка викладає українську мову для наймолодших. «Ця акція подарувала дітям нашої школи нагоду проявити себе й отримати додатковий стимул до вивчення української мови. Декламація віршів для них — непроста справа. Більшість учнів дитсадка та молодших класів народжені в Італії, тому мовою спілкування для них є італійська. Відвідуючи нашу школу, вони мають змогу вивчати материнську мову та культуру та не втрачати своєї національної ідентичності», — прокоментувала п. Сороневич.
Не залежно від того, у якій країні ми живемо, нашим дітям слід прищеплювати любов до рідної мови, щоби вони залишалися українцями. Завдання батьків і педагогів українських шкіл — це дати їм можливість відчувати націю й пишатися своєю країною та мовою.

Марія Козачок

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply