Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Діаспора влаштувала «Антимістраль»

Автор:

|

Липень 10, 2014

|

Рубрика:

Діаспора влаштувала «Антимістраль»

Учасники акції

У французькому військовому порту Сент-Назер у реґіоні «Атлантична Луара» відбулася вже друга акція української діаспори «Антимістраль». Акція була присвячена десанту 400 російських моряків, котрі прибули на шестимісячне навчання до Франції. Українці зібралися біля військового судна «Владивосток», аби протестувати проти його поставки Росії.

На думку Бернара Грюа, колишнього офіцера Військово-морських сил Франції й одного з організаторів акції, і Наталії Пастернак, голови Репрезентативного комітету українців Франції, ситуація в Європі зараз є подібна до ситуації 1939 року. На думку активістки, потрібно зробити все, щоби завадити поставці передньої частини «Містралю», виготовленої на військовому заводі Сент-Назера STX, у Росію та її з’єднанню із задньою частиною судна, виготовленою в Санкт-Петербурзі.
Акція об’єднала не тільки українців, але й поляків і кримських татар. На думку п. Грюа, військовий завод Сент-Назера забезпечений замовленнями на п’ять років наперед. Отже, тисяча робочих місць, створених завдяки цьому замовленню, не відіграє вирішальної ролі в економіці країни.
Навіть загроза сплати Америці штрафу розміром 7 млрд. EUR у разі продажу кораблів Росії не є, на думку організаторів акції, вирішальною. Він може бути відшкодований продажем суден НАТО або ж Японії чи Бразилії. Організатори ще раз наполягли, що цей продаж «осоромить Європу та може спричинитися до початку Третьої світової війни». Маніфестація завершилася виконанням національного українського гімну.

Христина Бондарєва, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply