Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Діаспора придбала церкву Анни Ярославни

Автор:

|

Жовтень 10, 2013

|

Рубрика:

Діаспора придбала церкву Анни Ярославни

Українська єпархія святого Володимира в Парижі на чолі з єпископом Борисом (Ґудзяком), президентом Українського католицького університету, придбала церкву в Санлісі (за 45 км від Парижа) поpяд з абатством Святого Венсана, яке заснувала королева Франції Анна Ярославна 1060 року. 

Саме в Санлісі в XI ст. мешкала донька Ярослава Мудрого. Уже з листопада ц. р. ця церква функціонуватиме як храм Української греко-католицької церкви, при якому діятиме культурний центр Анни Ярославни, заснований із метою представляти українську культуру та розвивати українсько-європейську співпрацю.
Двері новопридбаного храму відчиняться для всіх охочих його відвідати 16 листопада. Цього дня, о 10.00, тут відслужать урочисту архієрейську літургію. А 17 листопада українці зможуть узяти участь у поминальній архієрейській літургії в соборі Паризької Богоматері, щоби спільно помолитися за жертв Голодомору. «Сьогодні – великий день для української громади в Парижі, у Франції, в усій Європі й, зрештою, для всіх українців, де би вони не були. Ми придбали церкву в Санлісі, королівському містечку, де мешкала Анна Ярославна, відома у світі як Анна Київська, королева Франції. Цим церковним і юридичним актом ми засвідчили, що джерела української християнської європейської традиції — живі та життєдайні», — поділився радісною звісткою владика Борис.
Він також зазначив, що церква носитиме ім’я страстотерпців Бориса і Гліба, рідних дядьків Анни. «Борис і Гліб представляють чесноту, яка нам сьогодні найбільше потрібна — любов і злагоду між братами, відмову від братовбивчої боротьби. Анна ж репрезентує високу культуру та європейськість і християнську духовність», — наголосив єпарх Паризький. За його словами, те, що підписання документів про купівлю цієї церкви відбулося тепер, є дуже символічним, адже саме зараз уся прогресивна українська та світова громадськість надіється на зближення України та Європейського Союзу.
Церква була придбана за 203 тис. EUR, в основному, на пожертви українців з України, Франції, Англії, Сполучених Штатів і Канади. За попередніми підрахунками, на ремонт і облаштування потрібно 1,5 млн USD, адже церква вже майже століття не діяла як храм, а перебувала в приватній власності. Як уточнив владика Борис, ремонт розпочнеться наступного року. «Церква збудована з тесаного каменю, структурно вона в дуже доброму стані, має також великі підземелля, у яких є катакомби ще з римських часів. Будівлю буде розділено на дві частини — каплицю та культурний центр, який представлятиме Україну в контексті європейської історії та культури. Це – символічно, адже саме Анна Ярославна стала першою особою з України, яка була зафіксована в європейській історії», — наголосив єпископ.
Проектом передбачено, що в приміщенні церкви діятимуть виставки та відбуватимуться різноманітні культурні заходи. Центр Анни Ярославни повинен стати для французів, українців Франції, українців в Україні й у діаспорі місцем, де в Європі шанують українську культуру та розвивають українсько-європейську співпрацю.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply