Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Діаспора Португалії — проти Януковича

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Діаспора Португалії — проти Януковича

Українці, які живуть у Португалії, звинуватили президента України в поступовому втрачанні державою суверенітету й закликали припинити протиправні дії влади, спрямовані, зокрема, на позбавлення етнічних українців домінуючого фактора впливу у своїй країні — української мови.

На їхню думку, це може спровокувати громадянське протистояння. «Чи Ви усвідомлюєте те, що «Харківські угоди», невизнання Голодомору Ґеноцидом, мовний закон ваших однопартійців Ківалова та Колесниченка, відкрите сприяння експансії Російської православної церкви в Україну, невиконання зобов’язань перед Європейським Союзом (ЄС) у сфері захисту людських прав — усе це та інше має ознаки дій на поступову здачу суверенітету України на користь іншої держави?» — запитує в президента у своєму листі-зверненні українська громада Португалії.

Еміґранти порадили главі держави брати приклад зі стосунків португальського суспільства та представників національних меншин, які спів­існують у компромісі та злагоді. «Найважливішим чинником цього компромісу, який за будь-яких обставин не змінюється протягом століть, є самовизнання португальців як окремої нації зі своєю автентичною культурою, історією й, найголовніше, мовою. Посягання ж на цю національну складову, не те що забороняється законом, а й узагалі не може розглядатися як можливість», — наголошують автори листа.

За словами українських імміґрантів у Португалії, вони почуваються комфортно в такому су­спільстві, безперешкодно створюючи свої школи, громадські організації, зберігаючи рідну культуру, віру та мову. «У нас із Португалією укладено природний компроміс: вони поважають нашу людську гідність і права, ми поважаємо їхню націю, культуру та звичаї. Така ж модель суспільного компромісу діє в усіх демократичних країнах із високим соціальним рівнем», — зазначено у зверненні. Українці-еміґранти бажають, щоби їхня Батьківщина прямувала таким же ж цивілізованим шляхом.

Як повідомив Павло Садоха, голова Спілки українців у Португалії, звернення української громади в Португалії до президента України було прийняте на громадській зустрічі з послом України в Португалії, яка відбулася 1 липня ц. р. у Лісабоні.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply