Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Діаспора попрощалася з колядою

Автор:

|

Лютий 28, 2013

|

Рубрика:

Діаспора попрощалася з колядою

У Львівському будинку органної та камерної музики відбувся XVI Міжнародний фестиваль колядок «Прощання з колядою», у якому взяло участь 11 колективів із Львівщини та представники української діаспори Польщі та Румунії. На концерті був присутній митрополит Львівський Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Макарій (Малетич), який благословив початок святкувань.

«Цим заходом ми намагаємося об’єднати православну громаду міста й діаспори. Адже тільки у Львові є 24 парафії нашої Церкви, а в області — понад 350», — розповів Юрій Федів голова організаційного комітету фестивалю.
Посадовець додав, що уже сім років налагоджено співпрацю з українськими організаціями з Польщі, і три роки — із діаспорою Румунії. «Ми намагаємося зробити перебування представників діаспори в Україні справді незабутнім», — заявив п. Федів.
Зазначимо, що цьогоріч на фестиваль приїхав румунський колектив «Хвалімо Господа» із с. Вишньої Рівні Мармороського повіту. Після вітальних слів гості заспівали традиційне мармороське побажання многоліття. А польський ансамбль «Відимо» з м. Сяніка під керівництвом пані Маріяни Ярої виконав бойківські та лемківські колядки.
Нагадаємо, фестиваль «Прощання з колядою» заснувало Львівське крайове ставропігійне братство Св. ап. Андрія Первозванного УАПЦ 1997 року. Упродовж 15 років дійство відбувалося в стінах Львівського комерційного коледжу бізнесу й права. Цьогоріч фестиваль «переїхав» у Будинок органної та камерної музики.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply