Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Демарш почесних консулів

Автор:

|

Лютий 06, 2014

|

Рубрика:

Демарш почесних консулів

Багаторічний почесний консул України в Люксембурзі Клод Раду подав у відставку, заявивши, що протестує проти репресивної політики української влади. «Коли снайпери влаштовують полювання на демонстрантів, коли людей убивають за висловлення своєї думки, це – диктатура», — заявив він.

Клод Раду був почесним консулом України в Люксембурзі починаючи з 1995 року. 23 січня дипломат повідомив міністрові закордонних справ Люксембурга та Міністерству закордонних справ України, що йде з цієї посади. Пояснюючи свій крок, Клод Раду різко засудив політику українського уряду проти українського народу, назвавши її репресивною. Він також наголосив, що звістка про загиблих протестувальників у Києві глибоко вразила його й після того він постановив подати у відставку.
На посаді почесного консула України в Люксембурзі Клод Раду впродовж 19 років супроводжував реалізацію економічних і гуманітарних місій і брав активну участь у розвитку двосторонніх дипломатичних відносин між Люксембургом і Україною.
П. Раду зазначив, що його відхід не пов’язаний із політичними симпатіями. Він переконаний, що українське суспільство має право на демократичні вибори, а смерть людей у Києві, а також введення законів, що обмежують демократичні права, є неприйнятними.
Також через події в Києві подав у відставку Вітольд Хоровський, почесний консул України в польському місті Познані. Залишаючи свою посади, дипломат наголосив, що не сприймає вбивств демонстрантів і запровадження законів про диктатуру. «Моє рішення має особистий характер і стосується подій у Києві. Ситуація вийшла за межі, у яких я був готовий виконувати консульську місію в Познані. Користуючись нагодою, хотів би також чітко підкреслити, що моє рішення не пов’язане з політичними симпатіями чи перемовинами уряду України з Європейським Союзом. Але вважаю, що українське суспільство має повне право на демократичні вибори та політичні симпатії. Я також упевнений, що смерть кількох людей у Києві, а також введення законів, які різко обмежують демократичні права, не залишають мені іншого вибору», — заявив тепер уже колишній почесний консул України в Познані.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply