Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Данилишин у Чехії — знаменитість

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Данилишин у Чехії — знаменитість

Богдан Данилишин (на фото), екс-міністр економіки уряду Юлії Тимо­шенко, який отримав у Чехії статус біженця, став там знаменитістю. Український екс-міністр оселився в столиці, в елітному районі Прага-2. Він не розповів про форму власності нерухомості, сказав лише, що «все в цьому помешканні його влаштовує».

«У Празі люди вітаються зі мною на вулицях. Чеське телебачення щодня транслює сюжети про Україну та бере в мене коментарі», — зазначив колишній урядовевць, дивуючись, що на Батьківщині його все ще шукають через Інтерпол.

Зараз п. Данилишин займається громадською діяльністю. У квітні 2011 року він став співзасновником Міжнародної громадської організації «Українська європейська перспектива», яка підтримує євроінтеґрацію України, а нині займається підготовкою міжнародного форуму українських економістів, що народилися й працюють за межами України.

Богдан Данилишин, академік і доктор економічних наук, активно співпрацює з Академією наук Чехії, читає лекції в університетах Праги та Мюнхена. «Незабаром вийдуть друком дві мої книги-монографії про проблеми економічної теорії й економії природних ресурсів», — поінформував він. А ще екс-міністр кілька разів уточнив, що кожного дня думає про Україну й обов’язково повернеться, як він висловився, у «свою рідну та вільну країну». Про своє дозвілля п. Данилишин багато не розказав. Зауважив лише, що на вихідні відвідує собор Св. Климента, храм у центрі Праги, біля Карлового мосту. Це місце популярне серед вихідців з України, які є греко-католиками.

У Празі, як відомо, живе й чоловік колишнього начальника Богдана Данилишина — Юлії Тимошенко. Проте про якісь подробиці контактів із ним п. Данилишин не повідомляв. Сам п. Тимо­шенко теж не захотів спілкуватися із журналістами, пояснивши свою позицію коротко: «Так безпечніше». Про те, чим він займається, не відомо. Раніше серед соратників його дружини була популярна версія, що Олександр Тимошенко буде організовувати в Чехії міжнародний осередок партії «Батьківщина». Натомість ні він сам, ні перший заступник голови партії Олександр Турчинов не відповіли, на якому етапі зараз цей задум.

 Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply