Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Акція протесту в Парижі

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Акція протесту в Парижі

Репрезентативний комітет українських організацій Франції зібрав 8 липня на бульварі Сен-Жермен, за два кроки від української греко-католицької церкви Святого Володимира, протестну акцію. «Новий закон про мови в Україні ухвалюють нині з численними процедурними порушеннями», — пояснила в короткому виступі Наталка Пастернак, голова комітету, запрошуючи всіх незгідних підписати відозву до Верховної Ради України (ВРУ).

Під зверненням підписувалися не лише французькі українці, а й деякі перехожі. Бульвар Сен-Жермен розташований поруч із мерією шостого кварталу, на фасаді якої до кінця літа висітиме портрет Юлії Тимошенко.

Ще не віддалився в часі Євро-2012, і хоч Україна вже не так цікавить французьку публіку, як два тижні тому, поки що вона не зійшла на марґінес суспільної свідомості французів.

До української громади підійшов Франсуа Зімере, французький посол із прав людини. Він поспілкувався з учасниками акції протесту, але слова для виступу не брав.

Не обійшлося й без конфліктів. Чоловік, який назвався «угорцем із Берегова», настійливо наполягав на своєму, аж поки не дістався до мікрофона журналіста з «Радіо Франс Інтернасьональ». Він вичекав хвилин із 20, але доніс до преси думку, наскільки особисто йому потрібен той новий закон про мови. «Ми часто бачили цього добродія в українській амбасаді», — згадували учасники демонстрації, але ніхто так і не зміг згадати, ким є ота щаслива людина, чиї права нарешті захистили Ківалов і Колесниченко.

Організатори проголосили, що захист мови не обмежується цією акцією. Ще заплановано пікет української амбасади в Парижі з вимогами переконати українську владу відмовитися від підписання суперечливого законодавчого акта.

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply