Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 22, 2018

Юрій Стефаник — син майстра експресіоністичної новели

Автор:

|

Липень 21, 2016

|

Рубрика:

Юрій Стефаник — син майстра експресіоністичної новели
Василь Стефаник, батько Юрія

Василь Стефаник, батько Юрія

Письменник, журналіст, редактор, літературний критик Юрій Стефаник — син видатного українського письменника Василя Стефаника. Він народився 24 липня 1909 року у с. Стецева Снятинського повіту на Станіславщині. Навчався у Снятинській і Станіславській гімназіях. Був заарештований, рік відбув у польській в’язниці. Закінчив правничий факультет Львівського університету (1935). У 1936-1937 рр. працював співредактором газети «Українські вісті» в Едмонтоні (провінція Альберта).
1938-го письменник повернувся в Галичину, працював науковим співробітником Інституту літератури Академії наук (АН) УРСР, викладав українську мову у Львівському ветеринарному інституті. Був співробітником журналу «Життя і знання» і редактором місячника «Новітній ремісник».
За радянської окупації Галичини Юрій Стефаник був науковим співробітником Інституту літератури ім. Т. Шевченка АН УРСР і викладачем української мови у Львівському ветеринарному інституті. З вересня 1940-го до травня 1941 року був ув’язнений за приналежність до ОУН.
За німецької окупації п. Стефаник працював співредактором «Українського видавництва» у Львові. 1944-го опинився на еміґрації в Німеччині, а 1948-го — в Канаді, де з 1971 року очолював канадське об’єднання українських письменників «Слово» і був співредактором літературної збірки тієї ж назви. Помер 1985 року в Едмонтоні, похований у рідному Русові на Покутті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...