Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

Як «Резонанс» виступає, то душа співає

Автор:

|

Лютий 23, 2017

|

Рубрика:

Як «Резонанс» виступає, то душа співає


Нещодавно завершився п’ятий щорічний різдвяний фестиваль «Ой, колядко-колядочко!», організований студією «Резонанс» у Торонто й околицях. У цей щасливий і радісний святковий період діти студії «Резонанс» тішили українську громаду колядками, віншуваннями, засіванням і щедрівками. Щороку, вони вітають сеньйорів в українських домах опіки, приносячи їм радість і теплі побажання. Зігрівають старших людей своїми усмішками, дзвінкими голосами та дитячою безпосередністю.
У рамках фестивалю було проведено ряд концертів колядок, але найурочистішими та найвелелюднішими виступами стали дві презентації вертепу-мюзиклу «Віфлеємська ніч». Уперше діти студії «Резонанс» виступили на сцені Української православної церкви Святого Димитрія у Торонто. Численні глядачі тепло вітали артистів, наймолодшому з котрих заледве виповнилося два рочки. Діти студії професійно і з великим ентузіазмом відтворювали для глядачів чарівне дійство — народження маленького Ісусика.
А на великій сцені у залі Собору Пресвятої Богородиці у Міссіссазі стояла велика дерев’яна шопка, вкрита соломою, а в ній — яселка. Пахло справжнє сіно, у залі панувала заворожлива тиша і святий спокій. Чисельна громада очікувала дива — театральної вистави «Віфлеємська ніч». Приємна музика линула залом, і раптом відкриваються лаштунки: біля вогню гріються пастушки, окутані таємничістю ночі, а небо вкрите дрібними яскравими зірками. Несподівано ясне світло засяяло і на сцену зійшли два архангели. «Радійте, люди! Христа прославляйте! Божому Сину славу віддайте!» — сповістили вони пастушкам. Під чарівний супровід акордеону, на сцені завертілися у небесному танку маленькі янголятка.
Велично та святково Марія та Йосиф колисали у шопці новонародженого Ісусика. Вітали Святе Дитя три князі, що прибули з України. Всі велично колядували, а українські діти несли свої дарунки.
Несподівано на сцені з’явився грізний Ірод із своїми вояками. Хвилювання і тривога поширилася, бо Ірод-цар грізно закликав смерть на малого Ісуса. Але навіть темні сили знали, хто є правдивим Володарем усього світу, — чортик і смерть без дискусій забрали до пекла злого тирана Ірода, а жалюгідні жовніри зі страху утекли. Дзвінко та радісно залунала колядка «Слава во вишніх Богу, і мир всім на землі», вся зала підхопив і співав її разом з янгольським хором.
Кожна колядка, щедрівка, віншування супроводжувалася гучними оплесками глядачів. 17 музичних вокальних композицій були вплетені у сюжет мюзиклу «Віфлеємська ніч». Катруся Вайнберґ, солістка студії, виступила з прем’єрою колядки «Тиха ніч», а Одеса Любінська заспівала колискову «Спи дитинко». Солістка Вікторія Білохвост, котра грала роль архангела, співала авторську колядку «Співає небо», написану Володимиром Кохановським. Солісти-колядники Юліан і Олександр Кохановські виконали свої колядки, аранжовані у сучасному стилі. Святкову різдвяну атмосферу створили діти-актори, які талановито жили на сцені кожним моментом свого виступу у театральному дійстві.
Різдвяний фестиваль «Ой, колядко-колядочко» успішно відбувся завдяки чудовим дітям студії «Резонанс», їхнім батькам, музичному керівникові Володимирові Кохановському та художньому керівникові Ірині Кохановській.
Щиросердечна подяка спонсорам і доброчинцям, котрі допомогли успішно провести V різдвяний фестиваль «Ой, колядко-колядочко». Щороку корпорація «Міст», кредитова спілка «Будучність», Українська кредитова спілка, компанія Sipco і п. Анна Кисіль підтримують творчу діяльність студії «Резонанс». Велика подяка телеканалу «Контакт», радіопрограмам «Пісня з України», «Контакт» і «Міст» за медіапідтримку.
Студія «Резонанс» складає щиру подяку митрофорному протоієрею Володимиру Макаренку за запрошення виступити в Українській православній церкві Святого Димитрія в Торонто з вертепом «Віфлеємська ніч».
Щиросердечна подяка пароху, декану протопресвітеру о. мітрату д-ру Роману Паньківу — за неустанну опіку над музичною студією «Резонанс», яка з його благословення діє при парафії Собору Пресвятої Богородиці у Міссісазі.

Люба Романишин

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply