Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Видали англомовну «Хрестоматію Голодомору»

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Видали англомовну «Хрестоматію Голодомору»

В Альбертському університеті (Канада) вийшла друком збірка про Голодомор-Ґеноцид 1932-1933 рр. в Україні. «Хрестоматія Голодомору» містить ключові джерела та матеріали, багато з яких раніше ніколи не видавалося англійською. Про це повідомили в Центрі досліджень визвольного руху.

Книжка складається із шести розділів у вигляді статей із розлогим поясненням: це – наукові та правові оцінки; висновки суддів і резолюції; свідчення очевидців і спогади людей, які вижили, їхні щоденники та листи; документи СРСР, України, Англії, Німеччини, Італії та Польщі; літературні праці. Кожен розділ має передмову зі зауваженнями, які описують контент. Видання також містить путівник для подальшого вивчення матеріалу та мапу.
Авторами книжки є Олександр Мотиль, професор політичних наук Ратгерського університету (США), спеціаліст з України, Росії та СРСР, і Богдан Клід, заступник директора Канадського інституту українських наук Університету Альберти (Канада). У передмові видання зазначено: «Окрім пролиття світла на цю людську катастрофу, масштаби якої не були відомі до розпаду Радянського Союзу, ця книжка надає достатньо доказів, щоб визнавати Голодомор Ґеноцидом, скоєний Сталіним і його підлеглими».
Володимир В’ятрович, історик і член Громадського комітету з ушанування пам’яті жертв Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 рр. в Україні, зауважив: «Українськими істориками та юристами виконано велику роботу з віднайдення матеріалів, що висвітлюють організацію та наслідки Голодомору, підготовлено серйозні аналітичні роботи, котрі відтворюють його перебіг, обґрунтовують його оцінку як геноциду. Результати цієї роботи наразі ще мало відомі поза межами нашої країни. Тому англомовне видання, яке містить джерельні матеріали та дослідження, є гарним способом відкрити світові страшну правду про Голодомор». Він наголосив, що поява цієї книжки свідчить про зростання інтересу західних науковців до історії Голодомору. Зокрема, п. В’ятрович нагадав, що цій темі присвятили свої праці відомі дослідники Норман Наймарк і Тімоті Снайдер.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply