Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 16, 2019

Вшановуємо Тараса Шевченка

Автор:

|

Березень 30, 2017

|

Рубрика:

Вшановуємо Тараса Шевченка

Під такою назвою в Торонто відбулася урочиста академія вшанування пам’яті Тараса Шевченка — українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча, національного героя та символу України. Ліґа українців Канади, Ліґа Українок Канади (відділи Торонто), ансамблі Спілки української молоді (осередок Торонто) надзвичайно гарно організували традиційне Шевченківське свято в старовинному приміщенні Олд-Міл.
На світлинах можна побачити як все виглядало, але вони не можуть передати того патріотичного та піднесеного духа, який панував в залі. Ось короткий репортаж.

Мирон Коник розпочав програму віршем Т. Шевченка «Мені однаково»

Уперше в Шевченківському концерті в Торонто, брав участь Павло Фондера, котрий своїм чудовим тенором виконав історичну пісню «Гетьмани» на вірш Т. Шевченка та музику М. Лисенка

Іван Рйопка

Уривок із поеми Т. Шевченка «Тризна» читав вельмишановний Іван Рйопка

Тріо бандуристок «Срібний передзвін»: Ольга Носків, Ярослава Стасів-Переймибіда, Марія Судак. У виконанні тріо прозвучали дві пісні на вірші Т. Шевченка «Світе тихий, краю милий», «У гаю, гаю вітру немає», музика народна. Що може бути краще за бандуру та спів?

Присвяту Тарасу Шевченкові авторства львів’янки Юстини Боровець проникливо прочитала Оксана Соколик

Пісню «Над Дніпровою сагою» на вірші Т. Шевченка та музику В. Заремби талановито виконала відома в громаді співачка Любов Максимів

Патріотична та талановита молодь! Учні школи української спадщини ім. Юрія Липи Вікторія Білик, Ганнуся Танчак, Софія Болонна та Наталія Ткачук під керівництвом вчителів Ольги Гошовської й Аліни Коломієць підготували літературно-музичну композицію «Свою Україну любіть»

Історична пісня на вірші Т. Шевченка «За байраком байрак» на музику В. Литвина прозвучала у виконанні народного артиста України, відомого бандуриста Остапа Стахіва

Свій поклін Кобзарю віддав ансамбль Спілки української молоді (осередок Торонто) «Пролісок», і полилась до сердець слухачів улюблена народна пісня Т. Шевченка «Ой і зійди, зійди ти, зіронько та вечірняя» та пісня А. Матвійчука «Шевченкові слова»

Родзинкою свята стала музична вистава. До нашого часу дійшло два драматичних твори Шевченка — п’єса «Назар Стодоля» й уривок історичної п’єси «Никита Гайдай». Решта драматичних творів Т. Шевченка не збереглися.
У п’єсі «Назар Стодоля» є частина «Вечорниці», де молодь збирається в хаті старшої господині та жартують, співають і танцюють.
1875 року композитор Петро Ніщинський написав музичний твір «Вечорниці» як вставну сцену до вистави «Назар Стодоля». Вперше була виконана того ж року артистичним гуртком Марка Кропивницького у тодішньому Єлисаветграді, тепер це місто називається Кропивницький.
Отже, учасники цьогорічного шевченківського концерту представили цю знамениту виставу. Це було щось надзвичайне! Вистава тривала 25 хвилин і впродовж цього часу лунала музика, відбувалася дія і линув спів 35 співаків.

Господиня «Вечорниць» Любов Максимів і Катруся-Олена Болонна

Дівчата

«Гей, ну всі разом, беріться до мішка… Видирай, видирай»

Знаменита пісня «Закувала та сива зозуля рано-вранці на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, та на чужині в неволі, в тюрмі». Соліст — Павло Фондера (перший ліворуч)

Сцена ворожіння

Музичний супровід концерту : піаністи Оксана Скіра та Віра Очерет

Зараз у час боротьби за справжню незалежність України знову повстає Шевченко. Під час Революції гідності в більшості містах України Майдани збиралися саме біля пам’ятника Шевченка, портрети Шевченка з’явилися на Майдані, їх малювали на щитах і шоломах активістів, пам’ятаємо героя «Небесної сотні» грузина Сергія Нігояна, котрий читав вірші Шевченка на Майдані. І сьогодні, під час війни, портрети Шевченка малюють у сучасному військовому строї учасника антитерористичної операції.
Боже Великий! Боже Всесильний! Вислухай наші молитви та прийми благання змучених сердець наших. Благослови нашу Батьківщину-Україну. Дай їй щастя і довгождану волю. Прозвучала молитва «Владико неба і землі» — фінальна сцена з опери С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм»
Щиро дякуємо всім учасникам, котрі так гарно так патріотично віддали пошану Тарасу Шевченку і котрі щоденно вкладають свою працю в українську справу.
Дякуємо мистецькому керівнику та дириґенту Олесі Коник за грандіозну та фантастичну працю над підготовкою програми.

Перший ряд: Віра Очерет, Олена Болонна, Любов Максимів, Оксана Моклович, Оксана Гордіюк, Ліда Данчевська, Олеся Коник, Наталка Попович, Олена Зборівська, Соломія Саламашек, Соломія Болонна, Ірина Довганик, Марія Судак, Ярослава Стасів-Переймибіда, Оля Носків. Другий ряд: Орися Юзич, Мирослава Яремус, Людмила Сютрик, Аліна Тузик, Світлана Мала, Ірина Тимощук, Віра Мартиненко, Юляна Чичкевич, Галина Редко, Леся Кашицька, Вікторія Білик, Наталія Ткачук, Оксана Сидорчук-Соколик, Оксана Скіра. Третій ряд: Павло Фондера, Василь Турянин, Андрій Мельник, Тарас Турянин, Любомир Карлащук, Богдан Луців, Богдан Ясінський, Валерій Остапов, Мирон Коник, Остап Стахів, Роман Сабат, Іван Самійло, Івась Чолій і Дмитро Білан

Концерт закінчився спільним виконання Славня України та вигуками «Браво!» та «Молодці!»
Велика подяка Кредитовій спілці «Будучність» за постійну фінансову підтримку, медіаспонсорам телевізійній програмі ForumTV та радіопрограмі «Пісня України».

Наталка Попович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...