Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Відзначили День українсько-канадської спадщини

Автор:

|

Вересень 13, 2018

|

Рубрика:

Відзначили День українсько-канадської спадщини

Над парламентом Альберти підняли прапор України

Провінція Альберта 7 вересня вдруге офіційно відсвяткувала День українсько-канадської спадщини. Рішення про оголошення цього свята було одноголосно ухвалено під час засідання провінційного парламенту позаторік. «Наші зв’язки йдуть дуже глибоко. Українці розбудовували нашу провінцію економічно, академічно, соціально та культурно ще з часу, коли ці території навіть не називалися Альбертою», — заявила Рейчел Нотлі, прем’єр-міністр провінції.
На її переконання, «важливість відносин Альберти з Україною неможливо переоцінити». «Українці й альбертійці мають зв’язки на дуже багатьох рівнях і ці зв’язки постійно розбудовують і посилюють один одного», — зауважила глава уряду та додала, що в час, коли світ стає все більш взаємопов’язаним, «важливість таких відносин лише зростає».
Відтак над будівлею парламенту канадської провінції Альберта у місті Едмонтон замайорів прапор України. У церемонії підняття державного стягу взяв участь мер міста Едмонтон Дон Іверсон, міністр економічного розвитку та торгівлі Альберти Дерон Білоус, міністр культури та туризму Альберти Рікардо Міранда й інші високопосадовці. До них приєднався також посол України в Канаді Андрій Шевченко та міністр закордонних справ України Павло Клімкін, котрі прилетіли до Едмонтону для відкриття нового Генерального консульства.
«Альбертійці українського походження мали суттєвий вплив на нашу провінцію. Вони зробили внесок у бізнесі й індустрії, академічній сфері, державній службі, культурі та спорті. Роль цієї громади настільки широко визнається та ціниться, що закон про запровадження Дня українсько-канадської спадщини, ухвалений 2016 року, став лише п’ятим законопроектом у історії Альберти, що був одностайно схвалений впродовж одного дня», — зазначив п. Міранда.
Він наголосив, що культура й традиції альбертійців українського походження невіддільні від багатьох населених пунктів. Нині українське коріння має близько 10 % населення Альберти, тобто приблизно 360 тис. осіб.
Своєю чергою, Кірсті Данкан, міністр науки та спорту Канади, під час церемонії відкриття Генконсульства України в Едмонтоні оголосила, що її родичі століття тому приїхали до Канади з України. Вона додала, що її предки з часом втратили контакт із родичами в Україні. «Коли міґранти прибували до Канади, то часто втрачали зв’язок із родиною, рідше писали листи», — розповіла вона.
За словами міністра, відкриття Генконсульства України «посилить й так міцну дружбу між нашими державами». «Сьогодні — важливий історичний та дуже емоційний для мене день», — підсумувала вона.
На врочистостях була присутня й Христя Фріланд, міністр закордонних справ Канади, котра також має українське походження. За рішучу підтримку нашої держави її ще в 2014-ому оголосили персоною нон-ґрата у Російській Федерації (РФ). Загалом серед членів чинного федерального парламенту Канади українське походження має більше десяти депутатів.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply