Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Вечорниці «Наші на Карибах»

Автор:

|

Листопад 14, 2013

|

Рубрика:

Вечорниці «Наші на Карибах»

Під такою екзотичною назвою відбулися вже шості вечорниці, які щороку організовує Ліґа українок Канади (ЛУК), відділ Торонто. Цим цікавим дійством організація відзначає день свого заснування. А було то 1951 року. Відтоді членкині ЛУК вкладають багато добровільної праці на розбудову українського життя в Канаді та на допомогу Україні. Такий веселий проект, як вечорниці, дає змогу заробити кошти, які організація використовує на важливіші проекти, у т. ч. для львівського музею «Тюрма на Лонцького», на переклад історичних і документальних матеріалів, на роботу науковців в Україні тощо. 

Цьогорічні прибутки з імпрези були призначені на фонд побудови нової української домівки, що замінить Український культурний центр (УКЦ) на вулиці Кристі. Спорджений 1956 року руками добровольців і на пожертви небайдужих людей, УКЦ був серцем української громади протягом десятиліть. Життя тут бурлило, як лава у вулкані: відбувалися вистави драматичного театру «Заграва», концерти, бенкети, фестивалі «Караван». А які були забави! Зала не могла вмістити всіх охочих! З УКЦ пов’язані долі багатьох родин, які тут ходили до школи, гуляли весілля, водили дітей у садочок.
Минув час, і українська громада стала потребувати нового, сучаснішого приміщення. Ми всі з нетерпінням чекаємо на нову домівку, а ЛУК (відділ Торонто) вносить і свою цеглинку в її побудову — дохід від вечорниць. Саме на цьому й наголосила у своєму слові Галина Вииник, голова ЛУК (відділ Торонто).
Отже, про те, як пройшли вечорниці! Репортаж у вигляді світлин найкраще продемонструє все що відбувалося, але, звісно, не зможе передати той дух, який панував у залі, де 650 осіб, зодягнених у вишиванки, як одна родина, співали, сміялися й танцювали разом.
Атмосферу Карибських островів вечору надав Святослав Поляков, завзято виграваючи на африканських бубнах-конґо, і танцюристи з Dance Caribe Performing Company з Торонто, які виконали народний карибський танець.

Завершились вечорниці великою забавою під музику улюбленого в нашій громаді «Збруча».

Ліґа українок Канади (відділ Торонто) дякує всім, хто своєю добровільно працею допоміг з організацією вечорниць, а саме – членкиням ЛУК Ірці Шуст, Олі Рачкевич, Ані Яциняк, а також Олегу Гою, Оресту Лищишину й Андрію Глинному.
Щиро вдячні постійним спонсорам вечорниць Кредитовій спілці «Будучність» і фірмі «Кантор». Наша подяка – фірмі Flower Fantasy та її власникам Оксані й Любкові Левицьким, котрі прикрасили зал чудовими букетами квітів.
Дякуємо всім, хто подарував призи на розігранку: Кредитовій спілці «Будучність», фірмі «Кантор», агенту з продажу нерухомості Богданові Поповичу, Almax Health Clinic і її власникам Людмилі та Сергію Миронюкам, Марійці й Зенкові Скірам.
Висловлюємо вдячність телевізійній програмі ForumTV за фільмування вечорниць на спогад про цей чудовий день, а також офіційному фотографу вечорниць Матвію Гріненку за чудові світлини. Бравісімо — усім артистам!

Наталка Попович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...