Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Вечір у шану Петра Мицака

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

Вечір у шану Петра Мицака

У суботу 25 травня ц. р. українська громада Віндзора й околиць зібралася, щоби величаво відзначити довголітню та віддану працю Петра Мицака, голови місцевого відділу Конґресу українців Канади (КУК). Програма вечора була збагачена участю представників місцевого та федерального урядів і делегатів на Річні загальні збори Провінційної ради КУК, які відбулися раніше того самого дня.

Привітавши гостей, вечір від імені міської адміністрації відкрив Ед Сліман, радник міста Віндзора, передавши привітання для Петра Мицака від Едді Френциса, мера міста. Опісля танцювальний ансамбль «Барвінок» виконав танець «Привіт».
Молитву провели парохи української католицької церкви Св. Володимира й Ольги й української православної церкви Св. Володимира о. митрат Евген Галицький і о. митр. Роман Тринога. Ведучим вечора був Степан Андрусяк, голова Провінційної ради КУК.
Привітання державних представників засвідчили досягнення Петра Мицака на всеканадському рівні. Письмово вітали: дост. Стівен Гарпер, прем’єр-міністр Канади; дост. Джейсон Кенні, міністр громадянства, імміґрації та багатокультурності, і сенатор Рейнел Андрейчук. Щирі вітання для Петра Мицака склали особисто представники федерального уряду дост. Джо Комартин, віце-спікер палати громад, і Браєн Масі, які представили грамоту визнання за вагомий вклад п. Мицака в розвиток місцевої української громади.
Щирими письмовими привітаннями від громадських організацій до святкової програми долучилися: Евген Чолій, президент Світового конґресу українців; Стефан Романів, голова проводу Організації українських націоналістів (ОУН); Андрій Гайдамаха, голова Головної ради ОУН; Богдан Федорак, голова Українського державного правління; Михайло Шепетик, голова Ради директорів кредитної спілки «Будучність»; Павло Бандрівський — від імені Українських державницьких організацій у Чикаґо (США); Ігор Бардин, головa Канадсько-української парламентської програми; о. митр. Павло Березняк, парох української православної церкви Св. Юрія в Сент-Кетеринсі.
Під час вечора теплими словами Петра Мицака привітали: Орися Сушко, голова Світової федерації українських жіночих організацій; Орест Стеців, голова Крайової управи Ліґи українців і Ліґи українок Канади; Гаррі Несмашний, виконавчий директор Спілки української молоді в Канаді; Оля Шевель, голова відділу КУК у Гамільтоні; Марійка Дяків, голова відділу КУК Сент-Кетеринсі; Дарія Грицьків, голова відділу КУК у Лондоні. Від імені родини до щирих поздоровлень із гордістю долучилися діти Петра Мицака — Ірка і Петро.
Зі заключним привітанням і словом про діяльність КУК виступив Павло Ґрод, президент централі. Президент КУК представив найголовніші проекти, якими зараз займається централя КУК, головно це — праця над питаннями, пов’язаними з Музеєм людських прав у Вінніпезі та підготовка чергового трирічного Конґресу КУК, який відбудеться в Торонто в листопаді ц. р.
Пан Ґрод поділився з присутніми своїми думками про важливу роль, яку відіграє українська громада в розвитку Канади, і вагомі проекти, котрі громада вже завершила, а також ті, над якими надалі працює на користь українського народу.
У своєму слові Павло Ґрод віддав належну шану Петрові Мицакові за його внесок у ці успіхи, а головно — у розвиток своєї громади у Віндзорі. «Петро Мицак є легендою в нашій громаді, — сказав голова КУК. — Він є тим, хто віддає, не чекаючи, коли будуть просити. Не тільки тому, що він надзвичайно відданий своїй громаді у Віндзорі. Він відданий своїй громаді в усій Канаді й у всьому світі». На завершення п. Ґрод із гордістю вручив п. Мицаку ювілейну діамантову медаль Королеви Єлизавети ІІ за його довголітню самовіддану працю для української громади.
Подяку у відповідь зворушливо зложив Петро Мицак. Коротко оповівши про свій життєвий шлях, приїзд до Канади 1947 року й оселення у Віндзорі, він заявив про свою гордість і пошану до місцевої української громади, з якою працює понад 50 років. «Я принимаю це відзначення в імені вашому, — сказав Петро Мицак. — Це признання належиться вам усім, хто працював і надалі працює задля добра і розвитку нашої громади і майбутніх поколінь».
До вечері та веселої забави грала оркестра «Два кольори» з Лондона. Організаторами заходу були Провінційна рада КУК Онтаріо на чолі зі Стефаном Андрусяком і відділ КУК у Віндзорі на чолі з заступником голови Лесею Назаревич. Досягнення та визнання Петра Мицак також прозвучали в місцевій пресі. «Віндзор стар» помістила статтю про його довголітню роботу та посвяту віндзорській громаді.

Ірка Мицак

Подяка
Висловлюю найщирішу подяку Провінційній раді Онтаріо Конґресу українців Канади на чолі з головою Стефаном Андрусяком, голові відділу КУК у Лондоні Дарії Грицьків, Управі відділу КУК у Віндзорі на чолі зі заступником голови Лесею Назаревич, всечеснішим отцям Евгенові та Романові та всій українській громаді міста Віндзора, Амгерстбурґа й околиць за ініціативу і підготовку величавого вечора в мою шану в суботу 25 травня ц. р.
Дякую всім тим, які щиро мене привітали з цієї нагоди особисто та письмово. Дякую КУК за визнання й президентові КУК Павлові Ґродові – за теплі слова привітання та вручення медалі з нагоди діамантового ювілею Королеви Єлизавети ІІ. Дякую своїм дітям Петрові, Ірці та зятеві Гаррі за любов і підтримку в моїй праці на українській ниві. Я зворушений вашою добротою і дуже вдячний за вашу безперервну підтримку. Всі признання я принимаю в імені вас усіх і очікую вашу дальшу співпрацю на користь нашої надзвичайної громади.
З пошаною і любов’ю, ваш Петро Мицак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply