Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 17, 2019

Ушанування Голодомору в федеральному парламенті Канади

Автор:

|

Листопад 30, 2017

|

Рубрика:

Ушанування Голодомору в федеральному парламенті Канади

Юлія Войчишин та Галина Зелем, котрі вижили в час Голодомору, з учасниками пам’ятних заходів

На парламентському пагорбі на минулому тижні пройшли офіційні заходи, присвячені вшануванню 84-ї річниці Голодомору-Ґеноциду українського народу в 1932-1933 рр. Пам’ятні заходи організували Парламентська група дружби між Канадою та Україною (CUPFG), Конґрес українців Канади (КУК) та Посольство України в Оттаві. Джулія Войчишин і Галина Зелем, котрі вижили підчас того жахіття, запалили меморіальну свічку, щоб згадати нелюдський вчинок Сталіна, котрий знищив голодом мільйони українців.
Про Голодомор і його вплив на долю українського народу розповідали міністр оборони Харджит Саджан, лідер опозиції Ендрю Шейр, голова Нової демократичної партії Ґай Карон, Посол України Андрій Шевченко, член Національної ради КУК Касіян Солтикевич, голова Національної інформаційної кампанії з інформування про Голодомор Боб Оніщук і голова CUPFG Борис Вжесневський, котрий став модератором церемоній.
Духовна частина програми передбачала відкриту молитву, яку провів духовний директор Української католицької семінарії Святого Духа о. Андрій Онуферко, завершальну молитву, яку провів преподобний о. Ігор Охрімчук із Українського православного собору Успіння Пресвятої Богородиці та виступ хору Українського православного кафедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці.
Парламентарії й їхні помічники, члени дипломатичного корпусу та представники громадськості мали змогу переглянути трейлер нового документального фільму під назвою «Голод за правду: історія Ріи Клайман». У фільмі розповідається про Ріу Клайман, канадську репортерку, котра була свідком Голодомору, і стала першою з журналістів, котра розповіла світові про цей ґеноцид.
Упродовж дня парламентарії й їхні помічники мали змогу відвідати мобільний клас Туру національного ознайомлення із трагедією Голодомору, автобус якого отримав спеціальний дозвіл на доступ до парламентського пагорбу.
У своєму виступі Борис Вжесневський наголосив: «Коли ми згадуємо про Голодомор, не можна забувати, що зараз на ці самі землі прийшло нове зло. Кремль знову намагається відновити імперію. Тисячі людей поклали своє життя, щоб запобігти цьому. Сталін використовував апаратників, червоні бригади, потьомкінські села та журналістів, таких, як Дуранте. А тепер Путін використовує гібридну війну, «зелених чоловіків», Russia Today та інтернет-тролів. Щоб мільйонами невинних жертв Голодомору застерегти людство від повторення трагічного минулого, давайте зробимо заяву з двох простих слів: «Більше ніколи».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...