Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Українським студентам вручили нагороди та стипендії

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

Українським студентам вручили нагороди та стипендії

Молодість — чудовий, неповторний час розквіту особистості, а студентські роки є найкращими в житті. Попри успішне навчання молоді талановиті українці встигають поєднувати багато різних справ, а насамперед – прислужитися рідній громаді. Гарним прикладом для наслідування повинна стати громадська активність канадської української студентської молоді, яку члени ради директорів Української кредитової спілки (УКС) вирішили врочисто відзначити грошовими нагородами. Серед них є й першокурсники, і вже доволі досвідчені науковці, що здобувають Master’s дипломи з таких дисциплін, як політологія, бізнес, журналістика, теологія, міжнародні відносини тощо.

Тож цьогорічними нагородженими стали 12 вибраних активістів і лідерів у громаді, причому десятеро з них отримало нагороду «За громадське провідництво», що становить $1,000, а двоє — іменні стипендії по $2,500 на честь видатних керівників УКС Михайла Ребрика та Василя Ситника.
Церемонія нагородження відбулася в історичній будівлі центру Торонто, музеї Campbell House, найдавнішому будинку колишнього району Йорк, зведеному 1822 року головним суддею Верхньої Канади Вільямом Кемпбелом для різного рівня зібрань. Гарний настрій присутнім створював джаз-оркестр Six Points.
З урочистим словом до переможців звернувся новий голова ради УКС Андрій Соханівський, котрий очолював і відбірковий комітет, до складу якого ввійшов і Володимир Кісь. Головним доповідачем вечора був наймолодший член ради директорів УКС, президент Торонтської філії Українського національного об’єднання Канади (УНО), активіст, якому робота для української громади допомогла свого часу утвердитися в професійному житті. Зараз він відповідає за безпеку та довкілля Air Canada Rouge.
Варто знати героїв у обличчя й розповісти про кожного окремо.
Отож серед десяти стипендіатів, нагороджених «За громадське провідництво», була й Інга Бекбудова, першокурсниця факультету Performance/Theatre production Ryerson University. Інга — різнобічно артистично обдарована особистість: працювала в редакції молодіжних програм Kontakt TV Show, танцювала й створювала дизайн костюмів для ансамблю «Аркан», викладала фортепіано, співала в ансамблі «Пролісок», грала в духовому оркестрі «Батурин». Є членом українського клубу Раєрсона.
Галина Чумак, другокурсниця факультету Arts & Sciences (Criminology & English Literature) University Of Toronto. Будучи членом Українського студентського клубу, вона є президентом Англійського студентського клубу та заступником редактора студентського журналу «ІДІОМ». Галина висловила надію, що через співпрацю з громадою нагороджені відпрацюють вручені їм гроші, і просила не забувати, що ми — козацького роду, тож мусимо на чужині плекати українські традиції та пам’ятати свою історію.
Президент українського студентського клубу університету Брок у Сент-Кетеринсі Роксолана Чвалюк отримала визнання комітету УКС за свою подвижницьку наукову та громадську працю. Вона здобуває Master’s in Education, є учасником і організатором численних семінарів і конференцій, їздила волонтером до Індії та Ямайки, а раніше була заступником голови відділення Молодіжного УНО Торонто.
Геолог-третьокурсник Університету Lakehead у Тандер-беї Симон Долега співає в церковному хорі, є членом Молодіжної групи «Святий хрест», допомагає на церковних імпрезах, навчає мистецтва танцю в місцевому ансамблі «Чабан». Брав участь в Українській школі танцю Торонто й ансамблі бандуристів «Золоті струни».
Учасниця Українського студентського клубу Університету Мак-Мастер у Гамільтоні Олена Ловелл є добровольцем In-school Mentoring Program у одній із місцевих шкіл, вчиться на медсестру й у вільний час танцює у «Барвінку» , а також є радником у літньому таборі «Веселка».
Першокурсник факультету «Машинобудуваня» Технологічного інституту Університету Онтаріо в Ошаві Петро Лисик також був радником табору оселі «Україна». Зараз бере активну участь у 151 Chadburn Squadron, Royal Canadian Air Cadets. Позаторік був одним із переможців конкурсу кредитівки та Western Union Building Community Matura Video.
Колишня танцюристка й помічник викладача в школі танцю «Барвінок» Юліана Обал навчається на комерційному факультеті бухгалтерської справи при Університеті Мак-Ґілла в Монреалі. Минулого навчального року вона ввійшла до списків найкращих студентів — Golden Key Society I Dean’s Honour List.
За плечима в Христини Салій, що здобуває мастерз у музейній справі Університету Торонто, – кілька дипломів: Fine Arts in Cultural Resource Management Університету Вікторії, а також Combined Honours BA Anthropology & Sociology McMaster, де вона була виконавчим членом Української студентської асоціації. Була добровольцем Українського музею Канади, виступала в танцювальних ансамблях «Калина» та «Чайка» в Гамільтоні.
Наталя Сандул закінчує свої студії на музичному й освітньому факультетах UofT. Вона також співає в хорі церкви Святого Димитрія та допомагає в проведенні ярмарків. Була активним членом СУМ.
Мар’яна-Марта Теслюк — третьокурсниця факультету мікробіології та біології. Вона є віце-президентом і секретарем St. Andrew’s College Student Council і членом Української студентської асоціації Університету Манітоби. Була добровольцем у лікарні Св. Йосипа в Торонто. Серед її численних нагород — стипендія Володимира й Ольги Данилюків.
Особливої честі бути нагородженими меморіальними стипендіями по $2,500 було вдостоєно двох дівчат. Першу з них – Іванну Франко — на честь Василя Ситника (1907-2000), першого голови ради директорів УКС, довгочасного президента Української кооперативної ради Канади, Української світової кооперативної ради, провідного члена УНО й активіста церковного й організаційного життя української спільноти. Іванна вивчає Business Administration y Wilfred Laurier University Waterloo. Вона поєднує навчання з громадською роботою як скарбник східної управи Спілки української молоді Канади та скарбник університетського гуртожитку. Вона обіймала різні посади, у тому числі й директора програм розвитку Enactus, що залучає лідерів бізнесу для навчання студентів допомагати їхній спільноті. У Ватерлу Іванна, зокрема, відродила Школу українського танцю «Розмай».
Ще однією іменною нагородою є стипендія пам’яті Михайла Ребрика (1927-2010), другого президента ради УКС, активного члена УНО, спортивного ентузіаста, який на початку 1990-х запровадив бейсбол в Україні. Він був багаторічним членом хорів «Боян» при УНО Торонто та церковного (Св. Димитрія). Тому й отримувачами цієї нагороди є активісти української громади, що навчаються на спортивних, реабілітаційних або мистецьких факультетах. Саме такою виявилася Меланія Дроздовська з факультету Kinesiology & Recreation Management Університету Манітоби, де, як член плавальної команди, вона встановила Канадський національний рекорд і до того ж була віце-президентом Українського студентського клубу. Протягом трьох років вона навчалася в UofT, а торік перевелася до Манітоби. Працює консультантом у літніх таборах «Пласту».
Як бачимо, усі нагороджені є уродженцями Торонто або прилеглих міст, і, ставши студентами різних університетів, вони рознесли славу українства по всій великій Канаді, а відтепер ще й інформацію про УКС, яка надає фінансову допомогу найкращим представникам української молоді.
Мирослава й Наталя Стадник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply