Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Український фестиваль, Трюдо і корпорація «Міст»

Автор:

|

Вересень 21, 2017

|

Рубрика:

Український фестиваль, Трюдо і корпорація «Міст»

Біля стенду корпорації «Міст»

Корпорація «Міст» є традиційним учасником українських святкувань у Торонто. З часу свого заснування 1989 року компанія продовжує бути одним із найпомітніших осередків українського суспільного життя у Канаді.
Що підготувала для гостей фестивалю корпорація цього року? Пам’ятаючи про успіх минулорічної акції, коли кожному охочому пропонували сфотографуватися в авторському вінку Наталі Лаптєвої та побачити свою світлину на сторінці «Моста» у Facebook, було вирішено організувати фотостінку, де всі охочі фотографувалися у чарівних українських віночках. Не зважаючи на черги, більше тисячі людей отримали на пам’ять яскраві світлини. Як зауважила майстриня Наталія Лаптєва, така акція виконує одночасно кілька функцій: розважає, демонструє красу українського строю, єднає поціновувачів прекрасного, а крім переліченого, ще й ефективно підтримує благодійний проект «1000 вінків для України».

Фото на пам’ять

Працівники компанії традиційно роздавали кулькові ручки, торбинки, пляшки, фризбі, рулетки — усе це з логотипом і координатами корпорації, аби будь-якої миті бути доступними кожному діаспорянину, коли потрібно скористатися послугами «Мосту» чи просто отримати пораду. Гості свята навіть вишикувались за цим у чималу чергу. І у святкові, і в будні дні компанія «Міст» завжди залишається на службі в української громади. Вся її праця — для задоволення потреб співвітчизників. Тому вже 28 років актуальним залишається гасло: «Міст» поєднує».
Чималим подарунком корпорації «Міст» громаді стало спонсорство акції «Народжені у вишиванках», у рамках якої всі новонароджені українці по всій Канаді отримують у подарунок вишиваночки. Організатори Дня вишиванки вклали у цю акцію символічний зміст. Вірять, що вишиванка здатна надати дитині здоров’я та добробут. Раніше акція поширювалася на всю Західну Україну, коли 2016-го її головним спонсором стала корпорація «Міст», вона охопила всі області України. А ось цього року, як внесок у святкування чергового Дня незалежності України, акція розповсюдилася і на терени цілої Канади. Вишиваночки безкоштовно дарують усім новонародженим у Канаді діткам, чиї батьки вважають себе українцями: чи мама, чи тато, чи обоє (реєстрація на сайті www.vyshyvankaday.org).
Bloor West Village Ukrainian Festival цього разу запам’ятається на диво сонячною погодою, традиційними забавами та розмаїтими цікавинками від українського бізнесу й організацій. З п’ятниці усі намагалися здивувати публіку своїм колоритом, яскравістю та нестандартними підходами до традиційних презентацій. На головній сцені заходу виступили Василь Попадюк, гурти DoVira, Bossonizh, Zapovid, Mad Heads XL та інші. Також на фестивалі відбулися театральні перформанси, кінопокази та модні дефіле.
До учасників Українського фестивалю звернувся Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Канади. Відповідне відеозвернення опублікували на сторінці фестивалю у Facebook. «Український фестиваль у Торонто — це чудове місце, аби насолодитися їжею, музикою, мистецтвом і різними розвагами, а також порадіти усьому, що об’єднує нас, — сказав глава уряду. — Вже понад століття українські канадці роблять Канаду різноманітною, багатокультурною та сильною. Наш уряд залишається непохитним союзником і приятелем України».
Фестиваль також відвідала і Христя Фріланд, міністр закордонних справ Канади, разом із родиною. «Щаслива відвідати 21-й щорічний Український фестиваль Блур-Вест разом із моїми доньками Наталкою та Галиною», — написала вона у Facebook.

Христя Фріланд

Протягом фестивалю українцям розповідали про майбутні визначні події та проекти у громаді. Активісти Українського національного об’єднання (філія Торонто) запросили всіх відвідати перше україномовне гумористичне шоу «Вар’яти» на чолі з Сергієм Притулою, що відбудеться 2 листопада ц. р. за підтримки корпорації «Міст» та «Української Кредитової Спілки Лимитед». Команда Конґресу українців Канади розповідала про історичне значення участі української команди на цьогорічних «Іграх нескорених», що пройдуть 24-30 вересня ц. р. у Торонто.

На фестиваль завітав… Сергій Притула

Представники Організації кримських татар у Канаді запрошували гостей не лише до предметних бесід, але й на філіжанку запашної кримськотатарської кави за традиційним для цього народу столом, не забуваючи наголошувати, що Крим — це Україна.

Намет кримських татар

Прикрасою фестивалю став парад українських творчих колективів, бізнесу й організацій, де кожен міг показати себе і наголосити на найважливішому. Танцювальні колективи вражали яскравими костюмами та запальними танцями, українські навчальні заклади — масовістю, клуби за інтересами — розмаїттям, а от підготовкою та розмахом здивувала кредитова спілка «Будучність», яка цього року святкує 65-ліття.

Кредитівка «Будучність» на параді

Це однією гранню культурно-розважальної програми, поряд із виступами на трьох сценах і забавами, стала презентація українських фільмів, які демонстрували глядачам історію та сучасні тенденції української культури.
21-й український фестиваль на Bloor West Village відбувся на славу, і більшість із пережитих емоцій не піддаються опису, а вимагають вашої присутності й активної участі. Тож до зустрічі на наступних українських заходах у Торонто!

Тетяна Пінькас

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply