Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Україно, ти для нас — дорога!

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Україно, ти для нас — дорога!
Учні української суботньої школи імені Лесі Українки в Торонто

Учні української суботньої школи імені Лесі Українки в Торонто

Ми народилися у Канаді, далеко від України. Але коріння рідного роду через наших батьків проросло у наших душах. Ми, учні української суботньої школи імені Лесі Українки в Торонто, відгукнулися на біль і смуток нашої України у час випробувань і воєнного лихоліття, такого абсурдно-безглуздого у мирний час.
Ми вчимося у школі рідної мови, культури, географії й історії. І так уже судилося, що ми стали свідками історичних подій, коли українці, шукаючи Європу, віднайшли свою Батьківщину — Україну. Ще так недавно нам боліло, як східна Україна все більше і більше зросійщувалася. І годі було подумати, що за короткий час Херсон, Одеса, Шостка (російськомовні українські міста!) писатимуть до нас українською мовою!
А почалося все одного суботнього дня, коли Зінаїда Маєвська, директор нашої школи, зайшла у клас і заохотила учнів допомогти Україні. Усі без винятку — від першого до одинадцятого класу — відгукнулися, хоча спочатку нам важко було збагнути, як ми, діти, можемо допомогти. Але навіть і найменший і вбогий може щось дати: добре слово, пораду чи підтримку. Пані Маєвська розповіла, як ота наша дитяча підтримка може зробити велику справу — підняти дух молодих бійців, котрі в Одесі перебувають у військовому шпиталі.
Ми загорілися ідеєю написати листи бійцям, намалювати безліч малюнків, аби трохи їх розвеселити і щоби вони забули про свій біль хоч на якийсь час. Через тиждень усі листи були готові до подорожі в Україну — до поранених захисників Батьківщини. А за кілька місяців ми отримали неочікувану відповідь — український прапор, власноручно розписаний бійцями зі словами вдячності для кожного учня, що надіслав листа. Радості нашій не було меж: ми оточили прапор і довго стояли, вишукуючи свої імена, перечитуючи послання від вояків знову і знову. І кожне слово з рідної землі залягало у наші дитячі серця. Тепер ми знаємо, що любов до України, яку прищепили нам наші батьки й учителі у рідній школі, залишиться з нами на все життя.

Квітка Гриньків-Лопушанська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply