Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

У Торонто відбувся концерт під назвою «Танцюй під мою пісню»

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

У Торонто відбувся концерт під назвою «Танцюй під мою пісню»

Того недільного дня 28 жовтня 2012 року в очікуванні святкового дійства до затишної концертної зали на концерт під назвою «Танцюй під мою пісню», організований українським жіночим хором «Левада» й чоловічим хором «Оріон» із Торонто під мистецьким керівництвом Ігоря Магеги, на який був запрошений як почесний гість Денис Дроздюк, лауреат конкурсу 2010 року So You Think You Can Dance Canada, сходилися сотні людей. І їхні сподівання не були марними, бо зустріли вони справжнє суцвіття талантів, які дарували їм своє мистецтво протягом більш ніж двох годин. Але й після концерту люди довго не розходились і за горнятком кави жваво розмовляли зі солістами, брали автографи, робили фото на згадку.

Такого цікавого й видовищного різножанрового концерту давно не бачило наше місто. Усе було дуже фаховим і змістовним: і режисура концерту, і виконавський рівень, й артистизм. На сцені співали, танцювали і грали високопрофесійні артисти, об’єднані любов’ю до мистецтва й ідеєю подарувати радість спілкування з прекрасним. І на сцені, й у залі нуртували глибокі почуття, бо глядачі з неабияким піднесенням сприймали кожен виступ.
Дивлячись на виступи, я пригадала слова одного зі світових письменників Л. Толстого, сказані ним на зустрічі з українськими студентами: «Щасливі ви, що народились серед народу з такою багатою душею, народу, що вміє так відчувати свої радощі й чудово виливати свої думки, свої мрії, свої почуття заповітні. Хто має таку пісню, такі танці, тому нічого боятися за своє майбутнє. Його час не за горами. Вірите чи ні, що ні одного народу простих пісень я не люблю так, як вашого. Під їхню музику я душею спочиваю. Стільки в них краси та грації, стільки дужого, молодого почуття й сили». І справді, на цьому вечорі-святі глядачі відпочивали душею, забуваючи про всі турботи й печалі.
У концерті дуже вдало були поєднані різні мистецькі жанри. Розпочалося дійство піснею «Квітує Торонто», музику до якої написав Ігор Магега, а слова — поет з України Михайло Кіт. Мішаним хором дуже майстерно та гармонійно пісня вперше була виконана двома мовами — українською й англійською, бо на концерті були не лише земляки-українці, а й гості з інших громад нашого багатонаціонального міста. Жартівлива українська народна пісня «Ой, хмариться, туманиться» у виконанні мішаного хору також викликала гучні оплески.
Чи можете ви уявити собі той сплеск емоцій, що вибухнув у глядацькій залі, коли на сцену вийшов наш земляк і найкращий танцюрист Американського континенту Денис Дроздюк та його партнерка Антоніна Скобіна! Це про нього недавно писав тижневик «Міст»: «Народжений танцювати». Переможець канадського телевізійного шоу So You Think You Can Dance Canada, багаторазовий чемпіон Канади, Німеччини, США, переможець світових чемпіонатів із бальних танців, Денис чи не вперше в Торонто продемонстрував таку обширну програму, до якої було включено й латиноамериканські, і європейські бальні танці, й українські народні танці.
Видовищним було аргентинське танго «Кумпарсіта», у якому артисти продемонстрували яскравий темперамент, своєрідну пластику рухів, поширюючи довкола запальну енергетику та невгасну життєрадісність. А яке захоплення викликав «Пасодобль»! Це — енергійний, гарячий драматичний танець, який часто називають «танцем майстра», бо він є досить складним у виконанні. Справжнім майстром показав себе Денис! Цей гордий танець — як життя: містить у собі любов і пристрасть, боротьбу, поразку та перемогу. Танцюристам дуже ефектно вдалося передати всю багату палітру емоцій. Якою плавною, граціозною, ніжною була чуттєва «Румба»! Не менш чарівливим був веселий і оригінальний ритмічний танець «Ча-ча-ча». Приємною несподіванкою став танець-джаз, виконаний під музику пісні «Загублена любов» Богданки Пагути. Дуже одухотворено передав настрій пісні танцювальними ритмами Денис Дроздюк, чудово співав хор «Левада» і прекрасно виконала соло грецька співачка Ніккі Полічеллі.
Чоловічий хор «Оріон» (голова — Василь Ахтимійчук) виконав українські народні пісні «Вже вечір вечоріє» та «Хлопці-риболовці». Жіночий хор «Левада» (голова — Олеся Романко) заспівав незрівняну «Чарівну скрипку»,
написану композитором Ігорем Покладом на слова українського поета-пісняра Юрія Рибчинського. Відомий актор Іван Миколайчук свого часу назвав цю пісню «Літургією». Зворушила слухачів «Колискова». Слова написала наша відома краянка — поетеса з Ошави Надія Козак. Цікавою виявилася співпраця пані Надії з закоханою у музику талановитою багаторічною учасницею хору Богданкою Пагутою.
«Родзинкою» концерту стали виступи фольклорної групи жіночого хору «Левада», солістками якої є дзвінкоголосі Люба Лавришин і Олександра Маршалок, і фольклорної групи чоловічого хору «Оріон» у складі Валерія Галацана, Артуро Разгоєва, Івана Соловія та Дмитра Білана.
А як гарно виконала солістка Ніккі Полічеллі циганську пісню «Дві гітари»! Ця чудова співачка є дуже творчою особистістю, двічі вже організовувала пісенне шоу в мистецькому центрі в місті Міссісазі й зараз працює над підготовкою нового, третього, шоу. Віртуозно супроводжував виступи своєю музикою відомий у Торонто ансамбль Beyond The Pale під орудою Еріка Стейна.
Найемоційнішим моментом концерту був його фінал, коли мішаний хор задушевно виконав пісню «Летять коні на Вкраїну», від якої у багатьох глядачів очі наповнилися слізьми. Після цього зворушливого моменту на сцену буквально вилетів наш славний танцюрист Денис Дроздюк у яскравому українському народному строї та разом із танцюристами відомого хореографічного колективу «Україна» виконав запальний «Гопак». Це було справді неперевершене видовище! Усі учасники концерту — хори «Оріон» і «Левада», танцюристи Денис Дроздюк і Антоніна Скобіна, танцюристи з ансамблю «Україна», яким керують Леся та Валерій Мовчани, солісти Дмитро Білан і Люба Лавришин виконали вокально-хореогафічну композицію «Ти — моя Україно»: «Нас розкидує життя по всьому світу, // Але всі ми України рідні діти».
Вів концерт неперевершений ведучий, який продемонстрував неабияке почуття гумору, велике вміння та глибоку тактовність, – Іван Бейкер. Удало доповнили враження від концерту відеоматеріали, які дуже влучно підібрав і підготував учасник хору «Оріон» Мар’ян Капустинський.
На концерті хори «Оріон» і «Левада» cпівали пісні українською, англійською, французькою мовами, танцюристи виконували українські народні танці, латиноамериканські та європейські бальні танці, сучасні танці, звучала українська, канадська, аргентинська, іспанська, кубинська, циганська, сербська музика. Артисти показали, що глибоко люблять культуру свого рідного народу, поважають і знають культуру інших народів. Як співається в пісні «Квітує Торонто»:
Ми у місті такому живемо,
Де людина людині, мов брат.
Вірність дружби повік збережемо,
А повагу примножим стократ.
Найтепліші слова хочеться сказати організаторам концерту — Олесі Романко, Богданці Пагуті, Ларисі Теплі, Марійці Прокіпчук, Дарії Броварській, Василю Ахтимійчуку, Еду Розендалу, Іванові Злупку. Усім учасникам концерту скажемо «Браво», і – до нових зустрічей!

Галина Синчук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...