Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

У Торонто відбудеться гала-концерт «Золоті голоси»

Автор:

|

Квітень 18, 2013

|

Рубрика:

У Торонто відбудеться гала-концерт «Золоті голоси»

У культурному житті Торонто очікується неординарна подія — грандіозний гала-концерт «Золоті голоси» (Golden Voices), який організовує Toronto Celebrity Symphony Orchestra під керівництвом маестро Ендрю Розбіцького, добре знаного серед світової музичної громадськості музиканта, дириґента, інструменталіста, педагога, члена журі багатьох конкурсів, які відбувалися в різних країнах. Він є гарячим прихильником і популяризатором шедеврів світової музики в Канаді та США.

Ендрю Розбіцький — доктор музичного мистецтва, заслужений діяч культури, працював у Краківській музичній академії, керував різними відомими оркестрами та хоровими колективами в Польщі й Німеччині. На гостинну канадську землю він прибув із Польщі 1985 року. Своєю невтомною працею в царині музики домігся неабияких успіхів. 1996-го п. Розбіцький був визнаний «Людиною року» в Канаді, 1999-го канадський сенат нагородив його Премією заслуг, а 2000-го музикант отримав від мерії Торонто Премію тисячоліття. Чимало нагород одержав маестро від польського уряду й польських громадських організацій. Серед найвагоміших — Лицарський орден від уряду та Золота почесна премія – від польського конгресу 2006 року. Університет Торонто відзначив педагога премією як видатного асоційованого вчителя. 2007-го маестро отримав премію Pro Memoria, а 2011 року — срібну медаль Gloria Artis.
У складі Toronto Celebrity Symphony Orchestra під керівництвом Ендрю Розбіцького грають музиканти різних націй, і серед них є чимало наших земляків — українців. Зокрема, концертмейстером колективу є українка Віра Верзун. Кожен виступ оркестру в нашому місті стає великим музичним святом. І ось 27 квітня 2013-го цей прославлений колектив готує для глядачів дуже вартісний подарунок — гала-концерт «Золоті голоси» у виконанні 150 артистів: оркестру, зведеного хору та запрошених солістів із Канади, Польщі й України.
Для нашої громади є особливою честю, що до участі в такому грандіозному проекті запрошено нашого співвітчизника, який уже втретє буде виступати з Toronto Celebrity Symphony Orchestra, – українського тенора Василя Грохольського. Народжений у Києві, він навчався музики в німецькому Мюнхені й закінчив Київську консерваторію, працював у Національній опері та співпрацював із Національною філармонією. Зараз цей талановитий музикант працює в Краківській, Варшавській і Київській операх, співпрацює з оперою Словаччини.
Василь Грохольський є переможцем багатьох міжнародних конкурсів оперних співаків, із великим успіхом гастролював в Іспанії, Португалії, Нідерландах, Бельгії, Ізраїлі, Німеччині, Австрії, Канаді, Росії, Австралії, Японії та Чехії. На запрошення українських хорів «Левада» й «Оріон» із Торонто під дириґентурою маестро Ігоря Магеги співак брав участь у гала-концерті, присвяченому 120-річчю поселення українців у Канаді в листопаді 2011 року в St. Michael’s College School Centre for the Arts, і його виступи супроводжувалися бурхливими аплодисментами.
Арія Андрія з опери «Запорожець за Дунаєм» у виконанні блискучого майстра сцени п. Грохольського в супроводі хорів «Левада» й «Оріон» викликала особливе зворушення серед слухачів на минулому гала-концерті, і вона буде включена до програми концерту, який відбудеться незабаром.
А як задушевно виконував співак українські народні пісні! Без перебільшення можна сказати, що концерт був захоплюючим. Незабутні враження залишають виступи Василя Грохольського, і я впевнена, що ті глядачі, які побували на концерті 2011-го, прийдуть послухати і його наступні виступи на «Золотих голосах». А тим, хто ще не мав змоги почути його, настійно радимо: не проґавте такої чудової нагоди, бо, на превеликий жаль, ми дуже рідко маємо змогу почути найкращі зразки української та світової музики в такому якісному виконанні прекрасного майстра української сцени.
Серед запрошених гостей концерту «Золоті голоси» — зірка світової слави, одна з провідних драматичних мецо-сопрано, співачка оперної та концертної сцени Малґожата Валевська, яка з величезним успіхом виступала в Лондонському королівському оперному театрі «Ковент-Ґарден», у «Метрополітен-опері» Нью-Йорка, на сценах опер Сієтла, Сан-Франциско, Вашинґтона, Балтимора, Кракова, Берліна, Дрездена, Відня, Лісабона, Мадрида, Люксембурга, Гельсінкі, Рима, Севільї, Афін і Токіо. Ця талановита співачка є лауреатом багатьох міжнародних премій, автором сольних альбомів, які чудово продаються в усьому світі. Багатотисячні зали після її вражаючого виконання стоячи аплодували її талантові. Завдяки їй на один вечір Торонто стане столицею світової оперної музики.
Неймовірно, але й кожен із нас має нагоду, а також велику честь послухати найкращі світові оперні твори у виконанні співачки зі світовою славою. До виступу в концерті також запрошено польського брильянтового баса Мацея Мечниковського та блискуче колоратурне сопрано Голлі Чаплін.
Участь у гала-концерті «Золоті голоси» візьмуть і відомі українські хори «Левада» й «Оріон» із Торонто під керівництвом маестро Магеги. Ці колективи співатимуть разом зі студентами ВМ-ТМ, які навчаються за програмою музики, культури й історії та здобувають кредити в Канаді й різних країнах Європи, бо маестро Розбіцький велику увагу приділяє залученню молодого покоління до вивчення світової культурної спадщини та роботі з талановитою молоддю.
Хори супроводжуватимуть виступи солістів і виконуватимуть хорові партії англійською, французькою, італійською, польською й українською мовами із Celebrity Symphony Orchestra під дириґентурою Ендрю Розбіцького. Це вперше в Торонто українські хори співатимуть п’ятьма мовами. Хочемо звернути на це особливу увагу, щоби заохотити нашу численну українську громаду підтримати це добре починання й прийти на концерт разом зі своїми дітьми й онуками. Часом нашому молодшому поколінню важко розуміти й вивчати мову батьків, дідів і прадідів. Але це необхідно, щоби не засихало коріння нашого славетного українського роду на канадській землі. Тому, аби полегшити молоді розуміння та заохотити до вивчення рідної солов’їної мови й багатовікової української культури, музичний твір буде виконано трьома мовами — українською, англійською та польською.
Тож запрошуємо молодь на цей незвичайний концерт і запевняємо, що це буде чудове та захоплююче видовище. Програма концерту міститиме найкращі зразки світової музичної культури, популярні арії з Rigoletto, Nessun dorma, Turandot, Habanera, Carmen, «Запорожець за Дунаєм», «Галька», пісні з мюзиклів, українські народні пісні та спеціальну фінальну прем’єру Goralu czy ci nie zal. На концерт прибудуть достойні гості з української, польської та канадської громади — українські та польські амбасадори, мер міста Торонто, директор освіти (ТCDSB), голови різних громадських організацій.
Знаменито, що глядачі зможуть почути найвидатніші зразки світової й української музичної спадщини, тож сподіваємося, що українська спільнота не омине своєю увагою цей гала-концерт, на який Toronto Celebrity Symphony Orchestra під керівництвом Ендрю Розбіцького за участю видатних солістів і хорових колективів запрошує 27 квітня ц. р., о 7-й годині пополудні, до Centre for the Arts за адресою: Church on Queensway, 1536 The Queensway, Toronto, 416.255.0141, навпроти IKEA.
Щодо квитків ($45 and $58) телефонуйте — Kantor: 416-767-7782, 905-369-9978, 905-482-8620, українська книгарня «Буква»: 416-236-5890, Piast: 416-531-8786 (Visa, Master Card) 113 Roncesvalles Ave. Toronto, і Mississauga: 905-277-5200, 905-270-2600, Pegaz: 905-238-9994, Pegaz-Starsky II- 905-608-0400, Husarz: 905-277-5171, Polimex: 416-537-3496. Групові знижки надаються для студентів (десять або більше — $20.00). Звертайтеся за тел.: 416-567-1278.
Підтримаймо наших солістів, хористів і оркестрантів. До зустрічі на гала-концерті!
Фото Маркіян Радомський

Підписи до фото:
1 — Василь Грохольський
2 — Хори «Левада» й «Оріон», Ігор Магега, Василь Грохольський, Оксана Рева й Олександр Данилейко в St. Michael’s College School Centre For the Arts
3 — Хори «Левада», «Оріон» і Василь Грохольський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply