Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

У Торонто пройшов семінар учителів українських навчальних закладів

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

У Торонто пройшов семінар учителів українських навчальних закладів

Понад 60 учителів українських шкіл, садочків і курсів українознавства з Торонто, Міссіссаґи, Оквіла та Гамільтона 15 червня ц. р. узяли участь у вчительському семінарі «Вчимося разом», який пройшов у Торонто під патронатом місцевого відділу Конґресу українців Канади (КУК).

Під час семінару відбулося шість сесій, на яких ішлося про роль українського вчителя й організацію навчального процесу в українських навчальних закладах, систему оцінювання знань і вмінь учнів, роль читання та підходи до читання різних типів літератури, а також про особливості навчання української мови дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, у тому числі про використання основних принципів методики Монтесорі. Окрім цього, учителі ознайомились із новим навчальним посібником з української мови «Мандрівка Україною», який для українських шкіл діаспори створив авторський колектив Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою «Львівської політехніки».
Сесії проводили: Зінаїда Маєвська, директор школи імені Лесі Українки; Таня Сунак, голова шкільної ради; Таня Онищук, колишня голова Шкільної ради в Торонто; Анна Гаврись, директор українського садочка «Сонечко»; Оксана Коломоєць, учитель Рідної школи Українського національного об’єднання (УНО) Торонто-Захід; Оксана Левицькі, голова Комітету рідного шкільництва Дирекції УНО Канади, заступник директора Рідної школи й Курсів українознавства УНО Торонто-Захід.
Педагоги мали нагоду ознайомитись із книжковою виставкою педагогічних новинок і отримали допоміжні матеріали на представлені теми, а також методичні посібники та «Мандрівку Україною» для кожної школи.
Разом із місцевими освітянами в семінарі взяла участь д-р. Оксана Винницька-Юсипович, голова Світової координаційної виховно-освітньої ради Світового конґресу українців. Під час підсумкової сесії вона привітала учасників і організаторів семінару та відзначила його важливість для вчителів. До цих слів приєднався Маркіян Швець, колишній голова відділу КУК у Торонто й представник національного КУК. У своєму виступі він також торкнувся теми патріотичного виховання та вивчення історії й географії в українських школах. У своїх промовах наприкінці заходу учасники зазначили, що семінар був цікавий і корисний та висловили побажання проводити такі заходи регулярно.
Щира подяка за успішно проведений вчительський семінар усім членам Методичного комітету, а особливо – Тані Сунак, Оксані Левицькій, Тані Онищук і Геннадію Ляшенку, а також спонсорам, які відгукнулися на запрошення й щедро підтримали потреби українського шкільництва: Світовій федерації українських жіночих організацій, Крайовій управі Організації українок Канади, Фундації імені О. Ольжича в Канаді, компанії MEEST Corporation Inc., Міжнародній організації українських громад «Четверта хвиля» й інформаційним спонсорам — радіо «Пісня України» та компанії ІМB+.
Організатором цього важливого для українського вчительства заходу став Методичний комітет Шкільної ради Торонто, основним завданням якого є підвищення професійної майстерності вчителів українських шкіл. Цей комітет розпочав свою роботу рік тому та вже провів у листопаді вчительський семінар на тему вивчення теми Голодомору 1932-1933 рр. в українських освітніх закладах Канади. Поштовхом до створення цього комітету стала Всеканадська вчительська конференція у Торонто в травні 2012-го, яку ініціював національний Конґрес українців Канади.

Євгенія Петрова

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply