Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Цілоденні садочки будуть українською

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Цілоденні садочки будуть українською

TCDSB

Шановні батьки та члени громади! Ми радіємо нагоді поділитися з вами оновленою інформацією щодо програми цілоденних садочків у трьох католицьких школах Східного обряду міста Торонто при Торонтонській католицькій реґіональній шкільній раді (TCDSB). Ми знаємо, що були деякі непевності та побоювання серед батьків і членів спільноти про статус навчання українською мовою, позаяк наші школи продовжують переходити на модель цілоденних садочків.
2 червня ц. р. ми провели дуже успішну зустріч, аби намітити майбутні програми дитячих садків. На зустрічі були присутні представники Торонтонської католицької реґіональної шкільної ради, Конґресу українців Канади (відділ Торонто), духовенства, директори шкіл, батьки, обрані посадовці (депутати). На цій зустрічі TCDSB визнав багату історію шкіл Східного обряду як цінного партнера TCDSB упродовж більше 40 років і висловив свою незмінну підтримку навчання українською в рамках Східного обряду католицької освіти. TCDSB також схвалив важливість дотримання вимог, висунутих Міністерством освіти Онтаріо.
Представники громадськості розглянули історію Східного обряду католицьких шкіл, зокрема 40-річну традицію цілоденних дитячих садочків, і послідовну високу продуктивність на заліках EQAO. Дуже важливою була думка батьків і спільноти загалом щодо важливості половини дня навчання українською мовою як невід’ємної частини програми дитячих садків у школах Східного обряду.
Була запропонована модель, що задовольняє і вимоги Міністерства освіти Онтаріо щодо цілоденних садочків, і потреби спільноти в продовженні половини дня навчання українською мовою. Діти будуть проводити півдня з учителем англійської/виховником раннього дитячого віку (ECE), а другу половину дня — з українським учителем/виховником раннього дитячого віку (ECE). Ми також домовилися про важливість мати вчителів дитячих садків і виховників раннього дитячого віку (ECE), котрі добре знайомі зі Східними католицькими традиціями і вільно володіють українською. Розуміючи, що будуть певні зміни, необхідні на індивідуальному рівні шкіл, директори розроблять план переходу, доки запропонована модель не буде повністю реалізована.
Буде обрано комітет для розробки положення Ресурсів української мови для цілоденних садочків як супутнього документа до навчальної програми цілоденних садочків Міністерства освіти Онтаріо. Цей документ буде спиратися на найкращі традиції навчання в українських дитячих садочках Онтаріо, а також в інших провінціях Канади й навіть в Україні. Комітет кваліфікованих фахівців українських дитячих садків працюватиме над цим протягом літа, і його метою є, щоби перший проект був готовий для навчального року починаючи з вересня ц. р. Ми хотіли би висловити нашу щиру вдячність всім, хто сприяв досягненню цього взаємно прийнятного рішення.
Щиро ваші,
Angela Gauthier, Director of Education (TCDSB)
Тарас Багрій, президент КУК (відділ Торонто)
Ann Andrachuk, Trustee Ward 2 (TCDSB)
Орест Скляренко, голова Комітету з підтримки шкільництва КУК (відділ Торонто)

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply