Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Тріумф вечорниць «Хата з краю»

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Тріумф вечорниць «Хата з краю»

Не побоюсь слова «тріумф», позаяк воно якнайкраще віддзеркалює те, що відбувалося в Українському культурному центрі на Кристі в Торонто. Із латини «тріумф» перекладається як видатний успіх, торжество з нагоди визначної перемоги. Перемогли ми всі: громада, яка вщерть заповнила святкову залу, що навіть не змогла вмістити всіх бажаючих. Перемогли актори, котрі фахово, хоч і не є професіоналами, і зі завзяттям виконували свої ролі. Переміг український дух, що єднав усіх в одну спільноту. Приємно зазначити, що до центру приходить усе більше й більше нових імміґрантів, котрі відкривають для себе українську громаду. Та сподіваємось, що вони будуть відвідувати не тільки веселі імпрези, але й пам’ятні та історичні.

Вечорниці вже вчетверте організовуються Ліґою українок Канади (відділ Торонто) на відзначення дня ЛУК. Цьогорічний день ЛУК є ювілейним, так як відділ нещодавно відзначав своє 60-річчя. На початку програми голова відділу Галина Винник коротко розповіла історію створення цієї організації й відзначила тих відданих жінок, які розпочали нашу працю, й інших, котрі проводять її вже роками. Мабуть, дехто з присутніх уперше дізнався про ЛУК, а їхні знання доповнили також прозірки нашої діяльності, представлені на екранах.

Отже, події вечорниць «Хата з краю» відбуваються в Києві — на Подолі. Хата Одарки й Івана, як і кожна українська хата, — відкрита для подорожніх. Хто ж завітав до них цього вечора?

Господар дому (ліворуч — Богдан Попович) і господиня (Наталка Попович) вітають шановного гостя з Туреччини Сулеймана І Прекрасного, сина Селіма І, онука Махмеда ІІ (баритон Сергій Данко)

І що ж ви шукаєте, молодиці, у нашому Києві?

Справа — наліво: Рая Радієвська, Галина Винник, Оксана Костів, Ірина Тимощук, Галина Дзюрин

Подорожуючи із Чернігова в Крим по сіль, до Києва заїхали чумаки. «Пішов чумак мандрувати, щастя-долю добувати. Де не ступить — все чужина, і все далі Україна, гей, гей».

Андрій Жмурко, Андрій Лесюк, Сашко Бойчук, Олег Мацієвський і Дмитро Білан

«Юж мі так не буде, юж мі так не буде…» Хто не знає цієї сумної лемківської пісні, яка прозвучала в чудовому виконанні Галі Дзюрин? Під час цієї сцени глядачі мог­ли відвідати Лемківщину, звичайно, лише дивлячись прозірки.

Із запальним танцем завітали в хату на Подолі гуцули.

Танцювальний колектив «Десна»

Ну, де ж обійдеться без львів’ян? І не просто львів’ян, а львівських батярів. Батяри всіх країн, єднаймося!

Головний батяр вечорниць Орест Довганик

Львівські батяри, вони ж — гурт «Збруч»

Які ж батяри — без дівчат і батярського танцю? (Хореограф — Федір Даниляк, керівник танцювальної школи «Барвінок»).

Кажуть, що всі дороги ведуть до Рима. Нехай… А наші шляхи ведуть до рідного Києва.

Незамінний музичний керівник вечорниць Ірина Довганик. Дякуємо, Ірцю!

Усе вдалося на славу. Під час вистави глядачі по кілька разів зривалися з місць, щоби стоячи вітати акторів. Велике за це спасибі. Бо, справді, ми всі напрацювалися. Чого вартують лише проби після робочого дня!

Список людей, які доклали свою добровільну працю, щоб організувати вечорниці, — великий. Та найбільше, звичайно, натрудилися наші членкині на чолі з головою відділу Галиною Винник, на плечі якої навалилася вся рутинна праця — від продажу квитків до кухні, бару, оформлення залу та сцени плюс роль акторки. Тож усім щиро дякуємо. Особлива подяка нашим спонсорам — кредитовій спілці «Будучність», фірмі «Кантор», квіткарні Flower Fantasy, панові Шкірі та його родині, Богданові Поповичу й Українському культурному центру на Кристі.

Щасливчик Іван Дубанович виграв телевізор від кредитової спілки «Будучність».

Величезна подяка — Олегу Мисливчуку за працю фотокореспондентом. Тепер ми маємо нагоду побачити його світлини.

Закінчились вечорниці веселою «забавою аж до рання» разом із гуртом «Збруч».

На численні прохання повтор вечорниць «Хата з краю» відбудеться 25 лютого наступного року. До зустрічі!

 Наталка Попович

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply