Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Тед Oпіц: «Під керівництвом Стівена Гарпера Канада ніколи не визнає окупацію української території»

Автор:

|

Червень 25, 2015

|

Рубрика:

Тед Oпіц: «Під керівництвом Стівена Гарпера Канада ніколи не визнає окупацію української території»

Тед Oпіц

Прем’єр-міністр Канади 6 червня ц. р. відвідав Україну. Його супроводжувало кілька депутатів парламенту разом із лідерами української громади Торонто. Коаліція «Українa-Канада» й «Aрмія SOS-Канада» дякують канадськoмy урядy за підтримку України. Подаємо інтерв’ю з Тедом Oпіцом, депутатом парламенту від Етобіко-центр, великим прихильником i дpyгом України.

Хотіли дізнатися про потреби українців
— Пане Опіц, ви були в складі парламентської делегації, яка подорожувала з прем’єр-міністром до Києва. Чи можете розповісти про мету цього візиту?
— Так, справді, разом із Стівеном Гарпером ми відвідали кілька країн, у т. ч. Україну та Польщу, також ми побували в Римі й Ватикані. В Україну поїхали, щоби подивитися на прогрес у реформуванні України Президентом Порошенком та прем’єр-міністром Яценюком. Також ми хотіли дізнатися про потреби українців перед самітом «Великої сімки» в Німеччині.
Для прем’єр-міністра Гарпера було важливо з’ясувати позицію українського уряду, щоби правильно представити її на саміті. В Польщі ми зустрілися з канадськими військовими, котрих Канада надіслала в Європу як частину місії «Завірення» (Mission Reassurance). А ще ми мали розмову з представниками польського уряду щодо безпеки в Східній Європі. В Італії п. Гарпер зустрівся з прем’єр-міністром Рензі й отримав аудієнцію в Папи Франциска.
— Гадаєте, візит був успішним?
— Певно, що так, адже ми мали змогу зустрітися з представниками іноземних урядів, налагодити нові контакти та вирішити низку питань. До речі, в Києві наш прем’єр-міністр поінформував про додаткову допомогу Україні у створенні ефективної поліції. Загалом, у нашу делегацію входило багато представників різних громад. Вони мали нагоду поспілкуватися з представниками влади та колегами з Європи. Це позитивно впливає на дружні відносини з іншими країнами та демонструє те, що Канада є країною великих можливостей.

Україна може пишатися своїми героями
— Ми чуємо переважно погані новини з України. Чи бачили ви якісь позитивні зміни в уряді або в суспільстві від часу Революції гідності?
— Звісно, зміни є. Якщо пригадати, в якому стані перебувала українська армія за Януковича, і якою є зараз, то ці дві армії не можна навіть порівняти. Не забувайте, що нині українські військові мужньо протистоять одній із найбільших армій світу, і це свідчить про те, що українські громадяни справді люблять свою країну й ладні віддати за неї найголовніше, що в них є, — своє життя. Україна може пишатися своїми героями.
Що ж до інших змін, то ми нарешті бачимо, що серед українців є консенсус стосовно подальшого розвитку країни. Переважна їх більшість не хоче повертатися в радянські часи, а бачить своє майбутнє лише в складі великої європейської родини. Українській владі доведеться запровадити багато реформ, але суспільство з розумінням ставиться до цього процесу. Не можна змінити країну та подолати корупцію за один рік.
— Консервативний уряд активно підтримує Україну. Чому?
— Прем’єр Гарпер із самого початку конфлікту в Україні підтримував демократичні зміни в українській державі, адже Україна для Канади є особливою країною. Українська громада та прості канадці солідарні з прагненням України бути вільною та незалежною країною. Стівен Гарпер розуміє небезпеку, яку становить Путін, для країн Європи, особливо для Східної Європи. Він так само розуміє, що мета Путіна — відродження Радянського Союзу в новій формі, але санкції, які Канада й інші наші партнери наклали на Росію, стримують її аґресію. Врешті-решт, економіка РФ зараз страждає, і її економічні показники це доводять. Наш уряд і прем’єр Гарпер допомагають Україні, тому що це — правильно, тому що ми пам’ятаємо історію.

Приємно вражені якістю українських літаків
— Ви побували з п. Гарпером і на засіданні G7 після візиту в Україну. Українська держава була однією з тем обговорення. Чи можете ви дати нам деяку інформацію про дискусії щодо України?
— Прем’єр Гарпер переказав лідерам «Великої сімки» те, що почув від української влади. На зустрічі в Німеччині Канада задекларувала свою чітку позицію щодо України. Після зустрічі лідери G7 висловилися на підтримку режиму санкцій проти Росії та запевнили, що якщо Росія піде в наступ, то отримає додаткову порцію економічних санкцій.
Наразі Канада є лідером в запроваджені обмежень проти російських та українських громадян і підприємств, причетних до анексії Криму та війни на Донбасі. Україна об’єдналася заради боротьби за свою територіальну цілісність і суверенітет. Так само «Велика сімка» об’єдналася у своїй реакції на російську аґресію.
— Як ви бачите Україну в економічному та соціальному плані протягом найближчих п’яти років?
— Україні доведеться пройти свій шлях розвитку. Її сусіди, які входили до складу Радянського Союзу або соцтабору, є гарним прикладом того, як можна побудувати успішну країну. Польща, Литва, Естонія та Латвія зараз є тими державами, на які Україні треба рівнятися.
В Україні є багато фахівців і науковців, і це треба використовувати. Торік, коли я був в Україні разом із Едом Фастом, міністром міжнародної торгівлі Канади, ми відвідали конструкторське бюро «Антонов». Там ми були приємно вражені якістю українських літаків. Є багато інших прикладів успішних українських підприємств, але, на жаль, мало хто з них продає свою продукцію в Європу та Північну Америку. Вірю, що після закінчення конфлікту на Донбасі та повернення Криму Україну очікує велике майбутнє, адже українці — справді талановита й працьовита нація.

Допомагатимуть із реформами
— Чи зміниться політика консерваторів стосовно підтримки України, якщо їх буде обрано повторно?
— Абсолютно ні. Вибори не змінять ставлення Консервативної партії та п. Гарпера до українського питання. Ми так само активно підтримуватимемо Україну та допомагатимемо з реформами. Наша партія цілком солідарна з українцями, і ми продовжимо сприяти українцям у розбудові сильної, єдиної та заможної України. Якщо прем’єр Гарпер серйозно сприймає ситуацію в Україні, то лідер Ліберальної партії Джастін Трюдо ганебно жартує про російську аґресію в Україні. Під керівництвом Стівена Гарпера Канада ніколи не визнає окупації української території.
— Удачі в майбутніх виборах!
— Дякую. Слава Україні!
Коаліція Українa-Канада

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply