Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Свято матері в Торонто

Автор:

|

Червень 04, 2015

|

Рубрика:

Свято матері в Торонто
Галина Дзюрин заспівала чудову пісню «Мамо, ти найдорожча на світі», а партію фортепіано виконала Оля Білейчук

Галина Дзюрин заспівала чудову пісню «Мамо, ти найдорожча на світі», а партію фортепіано виконала Оля Білейчук

Жіночий хор «Діброва» при осередку Спілки української молоді (СУМ) у Торонто організував Свято матері за повної підтримки собору Покрова Пресвятої Богородиці на Лідс.
Свято матері, мабуть, — наймиліше, найдобріше, найліричніше та, водночас, найсумніше зі свят. Тут перемішане все: любов і колискова, самопожертва і посвята, вишиті рушники та калина біля хати, життя й відхід у вічність найдорожчої людини на Землі — мами.
Жінка — це дружина, мама, борець, воїн і волонтер. Як у такий день не згадати про наших жінок, які пліч-о-пліч стали на захист України до лав ОУН, січових стрільців, УПА, воїнів АТО? Як не згадати про маму Надії Савченко? Вона виховала доньку мужньою патріоткою, котра стала на смертний бій із цілою російсько-фашистською системою.
Настоятель собору отець митрат Йосиф Жила розпочав свято молитвою за матерів, а жіночий хор «Діброва» під керівництвом Олесі Коник продовжив тему молитвою за українців та Україну. В програмі прозвучали також пісні «Згадай рідний край», «Червона троянда» та «Київський вальс».
Нікого не залишили байдужими й учасники тріо бандуристів «Срібний передзвін», котрі заспівали вже трохи призабуті, але невмирущі пісні «Журавка», «Смерічки» та «Дівоча тайна».
Народна артистка України, солістка хору «Діброва» та колишня солістка хору імені Верьовки Віра Мартиненко зачарувала присутніх виконанням у народній манері пісень “Вишиванка» й «Ой, весною зеленою».
Ми вшановували всіх матерів: і тих, які з нами, і тих, які в далекій Україні, тих матерів, котрі чекають на своїх дітей із війни, тих, хто доглядає поранених дітей, тих матерів, котрі оплакують своїх дітей, котрі віддали молоде життя, щоб Україна була для нас усіх.
Дай, Боже, нашим матерям сили, щоби нести хрести, покладені на них долею та Господом Ісусом Христом. Наталка Попович прочитала вірш «На мамин день без мами», написаний Марійкою Яцилою, і в пам’ять про всіх матерів, котрі відійшли у вічність, прозвучала “Аве Марія” у виконанні Володимира Томіліна (флейта) й Оксани Скіри (фортепіано).
На закінчення програми хор «Діброва» та всі гості виконали «Київський вальс» і пісню, яка стала славнем материнства, — «Рідна мати моя».
Під час свята Світлана Мала продавала квитки лотереї, призи для якої подарували кредитова спілка (КС) «Будучність», крамниця Дарки Кардаш, крамниця продуктів на Блур Parkland Meat, агент із продажу нерухомості Богдан Попович.
Ведуча свята Галина Редко подякували всім, хто долучився до організації та проведення Свята матері: артистам, волонтерам, котрі обслуговували гостей, — Галині Дубанович, Галині Винник, Наді Денис, Оксані та Олі Соколик, Катрусі Двуліт: спонсорам – КС «Будучність», адвокатові та юрисконсульту Нестору Волицькому, а також піаністці Вірі Очерет.
Як повідомлялося раніше, з доходу Свята матері було заплановано вислати допомогу бабусі Галині Кучеренко, котра доглядає важкопораненого внука-сироту Леоніда Хмелькова. Зараз хлопець перебуває на лікуванні в Німеччині, кошти на яке збирають волонтери та добрі люди із цілого світу. Повідомляємо, що для Галини Кучеренко було надіслано допомогу в сумі 1 тис. USD, що включає також кошти, подаровані добрими людьми під час цієї акції.
Адміністративний комітет ансамблів осередку СУМ у Торонто й хор «Діброва» також вислав допомогу на суму 500 USD Вадимові Свириденку, котрий втратив на війні руки та ноги.
Організатори й глядачі були задоволені проведеним заходом: смачний обід, гарний концерт, приємне спілкування. Наприкінці свята кожна жінка отримала в подарунок квітку. Свято матері було родинним і теплим, а головне — ми всі разом змогли допомогти нашим Героям. Нехай одужують, і нехай Бог і Божа Матір тримають їх у своїй опіці.
Адміністративний комітет ансамблів осередку СУМ, Торонто

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply