Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Свято Матері в Торонто

Автор:

|

Червень 01, 2017

|

Рубрика:

Свято Матері в Торонто

У неділю, 14 травня в приміщенні старовинного Олд-Міл відбулося Свято Матері, організоване Ліґою українок Канади (відділ Торонто), ансамблями Спілки української молоді (осередок Торонто) та жіночим хором «Діброва».

Ведуча свята Галина Редко

Це було родинне, тепле свято, на яке прийшли цілими родинами. Заходи розпочалися молитвою за матерів, яку промовив разом із присутніми отець митрат Жила Собору Покрова Пресвятої Боговодиці, після чого хор «Діброва» проспівав «Богородице діво» й «Алилуя».
Під час обіду присутні мали нагоду подивитися прозірки під назвою «Наші мами». Фотографії показували родинні династії, де на фотографіях матері з дітьми, а відтак і діти зі своїми дітьми. Присутні в залі впізнавали на світлинх себе, друзів і знайомих. Ця подія була надзвичайно зворушливою иа запросила присутніх у світ дитячих спогадів. Багато хто згадував своїх мамусь, котрі білими лебідками полетіли у вічність, але навіки залишилися на фотографіях.
Далі в концертній програмі взяли участь талановиті артисти нашої громади.

Наймолодша учасниця Соломійка Ткаченко заспівала пісню «Мамина квіточка»

Народна артистка України Віра Мартиненко виконала «Я до тебе, матусю , у пісні іду» й українську народну пісню «Породила мене мати»

Дует солістів ансамблю «Пролісок» Олена Болонна та Любомир Карлащук заспівали «Не забудь»

Інструментальне тріо родини Скіра: Оксана — фортепіано, Христина — флейта, Марта — скрипка. Вони майстерно виконали музичні твори «Зозуля» та «Танець зі шаблями»

Потішив гуморесками Богдан Луців

Під час свята відбулася благодійна акція допомоги родині Краснопєєвих із с. Мартинівка Гадяцького району Полтавської області, які втратили в пожежі хату й усе майно. На щастя десятирічний Богдан витягнув із вогню трьох менших братиків. Родина живе бідно, мати сама виховує п’ятьох дітей. Тимчасово родина поселилась у своїх родичів.

Богдан Краснопєєв, котрий урятував життя своїм маленьким братикам

Фірма «Кантор» подарувала на розіграшу годинник із українським дизайном. Під час лотереї було зібрано 545 доларів. До цієї акції також долучились учні суботньої школи ім. Юрія Липи, котрі за ініціативою вчительки Олі Рачкевич продавали патріотичні тістечка та заробили 155 доларів.

Учні суботньої школи ім. Юрія Липи

Загалом для родини Краснопєєвих було переслано 500 американських доларів. Гарний подарунок від мамів і дітей Торонто на Свято матері! Ми мали розмову з мамою Тетяною Краснопєєвою. Вона повідомила, що сільська рада виділила для її родини в селі три-кімнатну квартиру. З допомогою родини та сусідів роблять кометичний ремонт. Тетяна Кроаснопєєва не могла повірити, що про її біду знають аж у Канаді. Вони щиро дякувала за допомогу.

Четверо дітей родини Краснопєєвих

Дякуємо фірмі «Кантор» за подарунок на лотерею і цю чудову нагоду зробити добру справу.

Соломійка Ткаченко вручає приз переможцю лотереї Стефану Рожаку

Роман Медик

Після обіду відбулася презентація нових строїв хору «Діброва». Її провів Роман Медик, член ради директорів кредитової спілки «Будучність», котрий привітав усіх жінок зі святом і зазначив, що саме «Будучність» виступила спонсором пошиття нових суконь. Сукні пошила Леся Бліщ, дизайнерка з Івано Франківська. Чудові коралі дизайнера Дарки Кардаш подарувала для хору Ліґа українок Канади (відділ Торонто).

Жіночий хор «Діброва» у нових сукнях. Перший ряд: Люда Сютрик, Ярослава Вальорна, Світлана Мала, Оксана Гордіюк, Олеся Коник (дириґент), Оля Носків, Олена Зборівська та Галина Редко. Другий ряд: Віра Очерет (піаністка), Оксана Костів, Оксана Домшанська, Наталка Попович, Ірина Тимощук, Віра Мартиненко, Леся Кашицька й Уляна Чичкевич

Присутні гаряче приймали виступи учасників, які справді заслужили вигуків «браво». Дякуємо усім учасникам мистецької програми, Олегові Гою та Тарасові Рудяку — за технічну допомогу, Віктору Морозу — за звукове оформлення, телепрограмі «ФорумТВ» й Олегові Бунчі — за фільмування, членам організаційного комітету Галині Винник та Дарії Луців. Велика подяка головному спонсору свята — кредитовій спілці «Будучність».

Наталка Попович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply