Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Свято Лесі Українки в Торонто

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

Свято Лесі Українки в Торонто
Дарця Москалюк-Руткай, заступник голови Комітету українок Канади; Христя Цурковська, голова Комітету українок Канади; Марійка Підкович, екс-голова Комітету українок Канади; Лариса Баюс, ведуча свята, Стефа Шимко, екс-голова Комітету українок Канади; Божена Іванусів, фінансовий референт Комітету українок Канади

Дарця Москалюк-Руткай, заступник голови Комітету українок Канади; Христя Цурковська, голова Комітету українок Канади; Марійка Підкович, екс-голова Комітету українок Канади; Лариса Баюс, ведуча свята, Стефа Шимко, екс-голова Комітету українок Канади; Божена Іванусів, фінансовий референт Комітету українок Канади

Вже 40 років цей чудовий пам’ятник — бронзова скульптура митця А. Черешньовського прикрашає алею в Гай-парку в Торонто. Щороку українська громада традиційно збираєтся біля пам’ятника, щоб спільно помолитися за Україну та вшанувати цю велику поетесу, висловити їй нашу вдячність, шану та любов. Подію організовує Комітет українок Канади (відділ Торонто).
Цього року численна, святочна українська громада знову прибула на святкування. Це — гарна традиція, в якій беруть участь покоління різних віків. Жіноцтво під проводом Дарці Москалюк-Руткай прикрасили запаленими свічками та квітами постамент пам’ятника, що відразу ж створило святочну атмосферу. Вечір був теплий, погода чудова.
Молебень очолив Преосвященний Владика Андрій, голова Східної єпархії Української православної церкви в Канаді, за участі численного духовенства української католицької та православних Церков. Співав хор православного собору св. Димитрія. Владика Андрій в своєму слові подякував присутнім за щиру молитву за Україну.
Після молебня відбулася мистецька програма, яку вела Лариса Баюс. Вона привітала всіх присутніх, сказала, що наша зустріч тут — це вияв глибокої пошани, великої любові до незламного духа безсмерної поетеси.
Членкині Комітету Ірина Глива й Оксана Янковська від імені усіх присутніх зложили чудові квіти під пам’ятником Лесі Українки. Марійка Стадник передала привіт від Конґресу українців Канади (КУК), відділ Торонто, наголошуючи, що це — від 52 складових організацій КУК і що співпраця наших організацій є важлива та потрібна.
Консул Людмила Давидович-Недільська висловила вітання від Генерального консульства України в Торонто. Вона подякувала за те, що українська громада так віддано плекає свої традиції, вшановує своїх великих синів і доньок.
Христя Цурковська, голова Комітету українок Канади, підкреслила єднання величі та безсмертя Лесі Українки з життям українського народу на Батьківщині та далеко від рідної землі, яку наші люди більше 125 років тому були змушені покинути. І це діялося ще за життя Лесі Українки. Багато людей із українських земель у ті роки прибули до Канади. Тут вони також дбали про свою тотожність, плекали український дух. Будували церкви, домівки, школи, організували молодечі ансамблі та товариства.
Мистецька програма була цікава, гарна, насичена. Передовсім захопив усіх присутніх виступ дітей із дитсадочка «Сонечко». Під проводом директорки Анни Гаврись, виховательок Ольги Косман, Анни Долішньої (акордеон) та Марії Дунаєвської діти підготували «Дитячий віночок» для Лесі Українки. Співали, декламували безсмертні поезії поетеси «На зеленому горбочку», «Вишеньки, черешеньки», «Ми маленькі козачата». Виступали: Алесія Фелізаде-Музичка, Іванка Корнійчук, Андрійко Мороз, Іванко Твориш, Авіана та Вікторія Домарецькі, Яна Циблик, Поліна Січкаревська, Денис Петрів. Їхнім вихователькам, а передовсім молодим артистам й їхнім батькам — щира подяка. Це було справжнє свято українського духу.
Після цього Галя Цеховська, Аніта Туз і Лариса Баюс представили чудово оформлений монтаж віршів Лесі Українки Contra spem spero. Це був справді натхнений спів і зворушлива декламація Лариси Баюс під акомпанемент гітари Галі Цеховської.
Також виступив молодий співак Роман Бутенко. В його виконанні пролунали пісні «Чорнобривці» та «Моя Україно». Виконав їх емоційно, з великим відчуттям. Славнем «Ще не вмерла Україна» закінчили свято.
Євгенія Мельничук, світлина Дмитра Доблевича (телепрограма «Форум»)

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply