Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 21, 2018

Суспільна служба допомагає українцям

Автор:

|

Лютий 23, 2017

|

Рубрика:

Суспільна служба допомагає українцям

Цього року вся наша родина, багато друзів і знайомих святкували Святвечір у Суспільній службі українців Організувала цю подію Марія Коваль, її голова, й управа Українського з’єднаного харитативного фонду (УЗХФ). З посвятою допомагала Ірина Коваль та її дві донечки — дволітка Аня і п’ятирічна Ліза.
УЗХФ допомагає незаможним родинам. Дітям, котрі вчаться в українських школах і садочках частково оплачує уроки української мови. Фонд збирає гроші від громади, щоб допомогти тим дітям, котрі хочуть вивчати українську мову, культуру, бути активними в українських справах, в українській громаді. Це дуже важливо тут, далеко від України. Усі члени УЗХФ працюють добровольцями. Знаю, що наша українська традиція переконує, що Святвечір — родинне свято. Вся родина збирається разом, молиться, спільно сідає за стіл і споживає 12 пісних страв. Так було і цього разу. Столи були прекрасно прибрані, все приготовлене — кутя, другі страви чекали гостей. Помолилися, заспівали колядку «Бог Предвічний» і частувалися.
Дехто знає про діяльність Суспільної служби ніби зсередини. Люди допитувалося, як це було організовано все, що робить Суспільна служба. І є чим зацікавити охочих, чогось дізнатись про цю громадську установу, заохотити ставати її членами, бо вона дуже потрібна українській громаді.
При Суспільній службі діє фонд «Поміч Україні» і власне УЗХФ. Обидва фонди, як і Суспільна служба, видають посвідки за пожертви до Income tax.
Інші організації й установи також користають із гостинних приміщень Суспільної служби. Мають тут свої засідання, збори, репетиції. А саме: хор «Веснівка», Комітет українок Канади, Фундація Ольжича, колекціонери (поштові марки, монети), хор церкви св. Миколая, загальні збори садочка зі школи Кардинала Йосифа Сліпого.
Вочевидь, Суспільна служба провадить і свою щоденну працю. Дуже важливою ділянкою є Бюро порад. Професійно його веде Олена Лежанська. Також організовані курси англійської і французької мов, руханка для старших людей. Знаменита працює кухня. Нею керує п. Людмила Маріняко. Тут завжди можна купити вареники, голубці, вушка, другі українські страви. Також діють тут комп’ютерні курси, видається журнал «Соняшник». У березні та квітні проводиться безкоштовна податкова клініка. В середу можна з’їсти смачний обід. Упродовж тижня можна переглядати українські телевізійні програми, також використовувати комп’ютер. Є загальнодоступна бібліотека, а також маленька крамничка з українськими вишиванками, тарілками, картками тощо. Приносить користь «куточок» із різноманітними актуальними оголошеннями — про концерти, виставки, хтось шукає житла, хтось оголошує, що потребує поміч до дітей і ще чимало інших, різноманітних оголошень і пропозицій. Організовуються й Спільне свячене і «Спільна кутя».
Щороку у вересні Суспільна служба активно долучається до Українському фестивалю на Блюр-стрит. Упродовж дня тут можна з’їсти справді смачний обід. Є різноманітні страви і зовсім недорого, можна купити й гарні українські сувеніри. Коли не зайти, там завжди повно людей.
Також організовуються Передвеликодній і Передріздвяний базари. Відвідують старших, самотніх людей в їхніх оселях, а передовсім в домах опіки. А ще влітку організують прогулянки. Традиційно на ферму Городинського (пишна цибуля) і ще до різних цікавих місцевостей в Онтаріо. Ті прогулянки дають змогу пізнати красу тієї країни, в якій ми живемо.
Нещодавно Суспільна служба зорганізувала цикл доповідей для старших людей «Жити з гідністю». Доповідали лікарі, юристи, соціальні працівники, різні фахівці. Також організовуються зустрічі з професійними юристами для усіх зацікавлених.
Діяльністю Суспільної служби керує Рада директорів під проводом Гані Семотюк, голови. Виконавчий директор — Ліда Цимбалюк, адміністративний працівник — Олена Небесна. Це й усе. У Суспільній службі працюють добровольці. Без них праця цієї так потрібної установи не була б можливою.
…Але я не є літописцем Суспільної служби. Це ніби при нагоді того святкового вечора, родинної та товариської зустрічі згадалося. Справді було 12 страв, усі дуже смачні: кутя, борщ із вушками, вареники, оселедці, квасоля, смажена риба, голубці, підливка, узвар, хліб із часником. Було щось казкового того Святвечора, якась магічна сила об’єднувала всіх присутніх. Усі ніби були давно знайомі, близькі. А, може, це одна рідня? А, може, чарівні колядки, які всі разом співали…
Були також гарні несподіванки. Спершу зачарував усіх гурт «Отава» — четверо гарних, молодих, веселих хлопців із України, котрі прекрасно заспівали кілька колядок. Мабуть, ще більшою несподіванкою була група з п’яти співаків, котру ведуча Марія Коваль з великою радістю і пошаною привітала і нагадала, що батько двох співаків з цієї групи — Зенона і Романа Ващуків св. п. Євген Ващук довгі роки допомагав у діяльності Суспільної служби, а тепер його сини продовжують гарну справу. Ведучою того гуртка була Жанна Зінченко, відома в українській громаді дириґентка, співачка, також цей ансамбль доповнювали ще дві дівчини. Ми вислухали і собі заспівали багато колядок.
Один із учасників цього Святкового вечора, п. Ярослав, дякуючи організаторці вечора, сказав, що «це був найкращий Святвечір в моєму житті». Бажаємо усім радісно святкувати усі свята і бути здоровими і щасливими на весь рік. А Канаді і нашій неньці-Україні — спокою, злагоди, миру та Божого благословення.

Євгенія Мельничук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...